Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van 4 szál a fülhallgató...

Miért van 4 szál a fülhallgatóban?

Figyelt kérdés
Eltört szeretett fülhallgatómnak a zsinórja a Jack dugó után. Gondoltam odébb elvágom, és egy másik füles végét rátoldom. Elvágtam és mindkét fülesben van 4 drót. 1-1 réz színű, a másik kék, és a harmadik zöld. hiába kötöm színek szerint össze nem hajlandó működni de még csak nem is recseg. Csinált már ilyet valaki?
2011. okt. 17. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A két réz színű(csupasz) drót a negatív, a szinesek a pozítív(jobb és bal oldal).

Azért nem szól simán összekötve mert nem kapartad le a szigetelő lakkréteget a réz színű drótokról.

Ha ezt ledörzsölöd és úgy kötöd össze akkor jó lesz és ajánlott megdörzsölni a színeseket is mert egyes gyártók azt is belakkozák.

2011. okt. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Amp Lifier válasza:

Jól mondja a kolléga, le kell róla kaparni a lakkréteget, a réz színűn is van nagy valószínűséggel. Viszont vigyázz, nehogy rövidzárt csinálj a lakk lekaparása miatt.

Annyit pontosítanék, bár itt nincs jelentősége, hogy a réz színű nem negatív, hanem GND vagyis föld, a másik pedig a jel.

2011. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm próbálgattam kapargatni egyenlőre nem nagy sikerrel de azért még nem adom fel.
2011. okt. 17. 17:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Pillanatpáka is lekapja a lakkot és rögtön rendesen össze is kötheted.
2011. okt. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
már sikerült, köszönöm szépen mindenkinek :) Meghosszabbítottam az életét :)
2011. okt. 17. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!