Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autórádió bekötése 220 V-ra?

Autórádió bekötése 220 V-ra?

Figyelt kérdés

Roadstar RC-662 TB típusú autórádiómat szeretném egy szekrénybe beleépíteni, csak nem tudom hogy kell 220V-ra átalakítani. (Doboz hátulján: Power Supply 11-16 V DC.)

Hol tudok átalakítót venni? köszi.


2011. okt. 20. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy 12V-os tápegység kellene, vagy akár egy kis adapter, 12V-os kimenettel. Ezzel a 230V-ból 12V-ot csinálsz.
2011. okt. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
[link] ilyensmik?
2011. okt. 20. 16:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Amit belinkeltél az jó lehet de a legegyszerűbb egy 12 voltos adapter olyasmi mint a telefon töltő azt egyszerűbben is betudod kötni.
2011. okt. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen pont ilyen kellene! Nemcsak az fontos hogy 230V-ról 12V-ra alakítson hanem az is hogy az a 12V ami kijön egyenáram legyen(tehát beépített egyenirányítóval rendelkezzen) valamint az is fontos hogy a tápegység teljesítménye annyi watt (W) legyen amennyi a rádió teljesítménye.
2011. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem, inkább ilyesmik:

[link]


Azt azért jó lenne tudni, mekkora teljesítményt vesz fel a rádió, de szerintem valami ilyesmi elég lesz. (Feltéve, hogy nem egy brutál hangfalat teszel rá.)

2011. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hm... Azért nem árt megnézni hány amperes biztosíték kell az autórádió elé, amikor beszerelik!!

A szokás manapság 20A!... Ha nem kívánsz teljes hangerőt, akkor sem úszod meg 10A alatt. Ennél kisebb terhelhetőségűt én nem vennék, ha már "építkezek"..

2011. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nagyon nem brutál hangfalat teszek rá. :) a rádió is ezer éves lehet, és a hangfal ugyan az a márka a doboz is kb ugyan az. :)
2011. okt. 20. 16:58
 8/12 A kérdező kommentje:
[link] ezeket hogy tudnám rákötni a rádióra? abból csak vezeték lóg ki nincs rajta ilyen bemenet...nem vagyok képben sorry :)
2011. okt. 20. 17:00
 9/12 anonim ***** válasza:
A legkorrektebb, ha megnézed, milyen az adapter dugója, és veszel egy ahhoz való lengő aljzatot. (Vagy szerelhetőt, de az már kicsit gányolás.) Rákötöd a rádiót az aljzatra, és már csak össze kell dugni. Persze van még pár további gányolós módszer is. (Pl: Levágod az adapter dugóját és egy csokival összekötöd a rádióval, de én ezeket nem támogatom.)
2011. okt. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valami ilyen:

[link]

"Adapter aljzat nyákba ültethető", az ötödik fentről.

(17:07 voltam.)

2011. okt. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!