Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hány megapixeltől lehet azt...

Hány megapixeltől lehet azt mondani hogy elég élethű képet készít a fényképezőgép?

Figyelt kérdés
nem vagyok fotós és nem is szándékszom az lenni. több százezreket sem akarok fényképező gépre költeni egyszerűen csak szeretnék egy gépet amivel jó képeket lehet csinálni. 12-14 megapixel között találtam olyan gépet amiért még hajlandó vagyok annyit költeni amennyibe kerül,de nemtudom pontosan milyen képminőségre számíthatok vakon pedig nem akarok venni. azért lenne fontos mert ha ennél nagyobb megapixeles gép kell akkor inkább hanyagolom ezt a vágyam...
2011. okt. 24. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Amit, ahogy kérdezel, az műszakilag, adatként nem határozható meg.

A 12-14 Mpixeles gép már óriásplakátok alapanyát is produkálja.

Itt megapixel őrület van, aminek semmi értelme általában.

Figyelj! Full HD TV 2000*1000 (kb) pixellel rendelkezik, ez 2MB.. Ennél többet képtelen megjeleníteni... Akkor?

2011. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az égvilágon semmi köze a megapixeleknek a kép minőségéhez, az csak a kép méretét adja meg.

A profi díjnyertes fotók is ilyen 800x600 körüli méretben szoktak lenni, ami kb fél megapixel.

2011. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pl: [link]
2011. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nézegess a neten képeket, és ha találsz olyat, amire már azt mondod, hogy szerinted elég élthű, jó a felbontása, akkor nézd meg hányszor hány pixel.
2011. okt. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Nagyon sokat számít pl.: a lencse minősége! Szerintem jobb lencsével jobb képeket lehet készíteni, még akkor is ha a kamera 8 mp-s! Nekem volt 8 mp-s telefonom, de szinte semmit sem vettem észre, de az annó 6 mp-s kamárám 1000 szer jobbakat készített!
2011. okt. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ami pedig leginkább nem mindegy, az a képérzékelő mérete. A kis kompaktokban akkora érzékelő van, mint a kisujjad körme, míg egy tükrös gép érzékelője jobb esetben 36x24 mm. Ugyanannyi megapixel mellett összehasonlíthatatlanul jobb képminőséget kapsz - persze számít nagyon sokat az is, hogy egy kis piszoknyi műanyag lencse vetíti a képet az érzékelőre, vagy egy komoly, többszázezres optika...
2011. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan erről van szó. A kép felbontása sz@rt sem ér, ha az objektív és/vagy a képérzékelő chip gagyi.

A közvélemény meg van vezetve ezzel a marhasággal, hogy a minél magasabb pixelszámú fénykép a jó, holott baromira nem így van. Használj rendes fényképezőt akár 2-3-4 mp-en, de legyen benne jó CCD, és egy tisztességes objektív, ne tömörítsd a képet (helyette RAW-t használj) és kenterbeversz akármilyen 20 csilliárd megapixeles fotót.

2011. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, köszi! Jó volt látni élőben a marketing agymosás eredményezte teljesen eltájolt konzumidiotizmust :)

De azért segitek: a pixelszámból semmi más nem következik, csak a pixelek száma...

2011. okt. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez mindennel így van, fényképezőből vegyél 30 megapixelest, hifiből otthonra 800 wattosat, tévéből (kábeltévéhez) 600 herzeset, zenehallgatásra mp5-öt, videókártyából olcsót de 2 gigásat...

A sok paraszt meg bekajálja a nagy számokat, mert egyszerű, mint a faék.

Ez a modern marketing.

2011. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Utsó: Pontosan :) És a sok birka mindent beszop, ahelyett, hogy gondolkodna, és tudatos fogyasztó lenne. A nagy számok törvénye nem mindenben érvényes, így a megapixelekben sem.
2011. okt. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!