Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen videokamerát ajánlatok...

Milyen videokamerát ajánlatok nekem? Részletek lent ˘

Figyelt kérdés
Maximum 50.000Ft-ot szánnék rá, hobbi célból, ami fontos szempont, hogy memóriakártyára mentsen, hogy tudjak dolgozni az anyaggal. Tiszta, minőségi kép, hang kéne. Annyira nem vagyok otthon ebben, ezért kérem a segítségeteket, köszi :)
2011. okt. 27. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a Toshiba Camileokat tudom ajánlani, az SX900 50.000, SX500 40.000, a vékonyabb típusú S30 is kb 40.000, a leggyengébb S20 30.000 Ft.

Kicsik, kártyásak, h264 kodekkel vesznek fel mp4 konténerben, így kis méretű fájlokban elég jó minőségű felvétel rejtőzhet, amit könnyen lehet vágni újrakódolás nélkül is akár AviDemux-al, Yamb-al, és a médialejátszók, tévék is helyből le tudják játszani, meg lehet úszni a DVD-be konvertálgatásokat.

Mindegyik 1080p-ben vesz fel, de talán jobb 720p-ben felvenni, igazából inkább arra valók. 1080p videók szerkesztéséhez amúgy is keveseknek elég a gépe. Van bennük Time-Lapse funkció és lassított mód is 320x240-ben. Kültérben, sok fényben szép képük van, beltérben már nem mondanám, kevés a fény, de aki beltérben akar kamerázni jó minőségben, annak amúgy is MINDIG erős reflektorokra van szüksége. Főleg az S20 gyenge beltérben, az S30 már jobb. S-esek optikai zoom nélküliek (profik úgysem igazán zoomolgatnak a felvételekben), de makró kapcsoló van rajtuk. Az S-esek USB kábelen működtethetők konnektorból, USB átalakítóval, az SX-esekhez tápkábel van. Beégetett kezelőszoftverük van, nem muszáj telepíteni a számítógépekre programot. De szerintem egyszerűbb a kártyát átrakni.

2011. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez elég részletes segítség, köszi szépen!! :)
2011. okt. 27. 20:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként az árat ugy gondoltam hogy használtban is lehet gondolkodni, vaterán is nézegettem pl...
2011. okt. 27. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebben az árkategóriában felejtsd el a "tiszta, minőségi" képet és hangot, az kissé feljebb van, a 200-250e Ft-tól kezdődő gépekben. 50e Ft igen kevés egy kamerára, a CCD kicsi és alsó-, vagy középkategóriás, az objektívek is lényegesen gyengébbek ezen a színvonalon.


Viszont gyakorlásra, ökörködésre, átlagos amatőr célokra ez is megfelel, az tény, csak ne akard összehasonlítani a normális, félprofi, profi cuccokkal a minőséget, mert annak nincs sok értelme.

2011. okt. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha esetleg érdekel - nekem van egy eladó kamerám,ami nagyjából tudja a szükségleteidet : Sanyo, VPC-HD700 ,nézz utána mit tud, dobozban,minden cuccával,szép állapotban,ajándék 32GB-os kártyával adom 25.000 Ft-ért :)
2011. okt. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elim Garak:A jó képi minőséget ebben a kategórián belülre értettem, mivel ahogy mondtad is, nem profi felvevésre van szükségem.


yoozsi:Köszi amúgy az ajánlatot, de én most erősen a Toshiba camileo SX900-on gondolkodom :)

2011. okt. 31. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!