Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen a technológia Japánban?

Milyen a technológia Japánban?

Figyelt kérdés

Ugye Japán elég fejlett technológiailag, és egy teljesen külön világ, ezért érdekelne pár dolog.


Pl. ott egy "átlag" számítógép olyan, mint kb. nyugaton, 4 magos proci, 4-8 giga ram, 1 terás vinyó, vagy ez náluk már csak történelem tankönyvbe van?


Telefonoknál ott is iPhone/SGS2/HTC a nyerő, vagy egyes japán mobilokhoz képest ezek ott nem is jók (pl. azt olvastam valahol, hogy Nokia kivonult Japánból, mert nem bírta a lépést tartani a helyi gyártókkal).


TV-k/monitorok felbontása náluk is az 1080p-ig megy, vagy azért ők kicsit nagyobba tolják? (úgy halottam gépen valami nagy felbontás van nekik)


Nekik ugyanúgy Xbox/PS/Nintendo konzoljaik vannak, vagy van valami egyéni cucc? Csak mert 5-7 évesek ezek a konzolok, ha ott annyira fejlett a technológia akkor elvileg már "ciki" ezeket használni.


Nem feltétlen ezek a szempontok érdekelnek, hanem kb bármi.

Meg ugye az emberek nagyon sok hülyeséget összehordanak, és lehet amiket olvastam/hallottam teljesen hülyeségek.


2011. okt. 27. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Te is meg tudod venni azt, amit ők. Tuti, hogy szinte nulla különbség van egy átlagos Német és egy átlagos Japán család repertoárja között... De említhetném ide a Franciákat vagy akár az Angolokat is.

Nincs olyan márka, ami csak és kizárólag Japánban van és annyira űberelné a vetélytársait. Ha van is ilyen, akkor azt másutt is simán lehet kapni, mert a marketing már csak ilyen.

2011. okt. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Japán ugyanúgy a világ része, mint bármelyik más ország, persze azért kis különbségekkel, szóval ők is ugyanazokat az eszközöket használják, mint akárki más. Ami azt illeti, Japán elég nagy piac (kb. 130 milliós lakossággal), szóval a saját termelésük és az export-importjuk is jóféle, bár a szökőár kissé taccsra tette a gazdaságukat és a termelésüket, de azért igencsak korai lenne még temetni őket.


Természetesen számos olyan márka van náluk, ami nem kerül globális forgalmazásra, de pl. a világ első számú videótechnika-gyártója még mindig a Sony, és ez nem csak az amatőr szegmensre, de a professzionálisra is vonatkozik.


Szóval megnyugodhatsz, Japánban is használnak Windows-t és Apple-t, meg minden mást is :)


Ami a HDTV-t illeti, a japánoknak van már egy UHD-nevű szabvány is, amit a Sharp fejlesztett ki, annak a felbontása 8k-s, azaz 4320p (Ultra High Definition). Ez egyelőre nem terjedt még el a világban, mivel még javában a "sima" fullHD terjed, de már régóta készen van a következő technológiai lépcsőfok.


A PS nem hiszem, hogy olyan ciki lenne náluk, tekintve, hogy hazai cég, a Sony annak a gyártója :)

2011. okt. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem higgy az előzőnek. Japánban minden jobb, mindent más szemmel néznek.

2011. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
és évek óta többszáz kmph-s vonatok vannak, sőt, mágnesvasutak. U JELLY, MÁV?
2011. okt. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma 22:54


Talán Tokióban élsz, hogy ennyire tudod, vagy csak okoskodsz?

2011. okt. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A termékek ott is ugyanazok (Apple, Sony, Canon, Intel, stb.).


Viszont jelentősen jobb a technológiai infrastruktúra. Az átlag internet hozzáférés gigabites, Tokióban már tesztüzemben van a 4K TV adás, lakott területeken majdnem teljes a széles sávú mobilnetes lefedettség (nem tudom, hogy 3G vagy más).


De nem ez nem az Omega űrbázis, és a lakók sem cyborgok.

2011. okt. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

22:53 vagy mi.


Ultra HD-ról hallottam, de abból még csak 1 prototípus van, ha jól tudom, szóval az ott sem elterjedt, ezt tudom.


Gondoltam, hogy azért még ők sem számítanak űrlakóknak, meg hogy a net/stb gyorsabb, csak az egyebeket nem tudtam.

2011. okt. 28. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!