Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Üdv! Találtam a WinISD hanglád...

Beenni kérdése:

Üdv! Találtam a WinISD hangláda tervező programot, amire sokan mondták hogy jó de sehol nem találtam leírást a használatról :S Egy leírás valakinek van? Emellett mit jelentenek ezek az értékek hogy: F Qes Qms Qts Vas Xmax Rdc?

Figyelt kérdés

2011. okt. 30. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az az F az Fs akar lenni és az rezonancia frekvenciát jelöli

VAS - ekvivalens levegőtérfogat

Qts - teljes jósági tényező


Bocs, itt abba is hagyom. Gondolom te abban a hitben éltél, hogy egy hangfaltervezése kb ebből áll program szinten: "akarok egy 1000000 Wattos hangfalat és jól szóljon!" Sajnos ( illetve nem sajnos) a tervezés ennél bonyolultabb. Több lehetőséged van, ott az internet vagy olvassál picit: Klinger, H. H.: Hangdobozépítés című műve elég sok mindent kimerítő leírást ad kérdéseidre. Sőt, találsz benne remek hangdoboz terveket is, hangváltó leírással, ajánlott hangszórókkal. Bár a könyv 1991-es kiadású, szerintem az elméleti része még mai is simán megállja helyét. Sok sikert!

2011. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem éltem abba a hitbe hogy egy millió W-os hangfalat csináljak! /Valamennyire értek a témához csak az értékekkel voltam gondban/ Csak van egy 1000/300 W os Mac Audio mélynyomó csak megítélésem szerint amiben volt doboz nem volt hozzá kedvező az is házi építésű volt de én azt már úgy szereztem be. Ezért kérek segítséget hogy egy jobb kihasználási tényezőjű ládát csinálni neki hangváltó nélkül mert az másképp lesz megoldva. De arra a könyvre rákeresek. Üdv!
2011. okt. 31. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell magadra venni az álalam írottakat, de magad is beláthatod, hogy a legtöbb ember így gondolkodik.

A könyv hozzáférhető az nCore-on. Ha te nem vagy tag, szívesen letöltöm neked és a felrakom egy olyan helyre ahonnan te is megszerezheted. Kérlek jelezd ez irányú igényed!

2011. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt elérhető könyv:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. okt. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vettem magamra tudom hogy mindenki abba a hitbe él de hát az nem úgy működik :) És köszönöm a könyvet ! Üdv
2011. nov. 1. 11:40
 6/6 hammervore válasza:
üdv ncore-ról mostanában nem seedeli senki sem a könyevet esetleg nekem is el tudná valaki küldeni?
2015. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!