Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Notebook hűtés átlag hőmérsékl...

Beenni kérdése:

Notebook hűtés átlag hőmérséklet megoldása!?

Figyelt kérdés

Üdv! Nemrég kaptam egy új laptopot /acer aspire 5830tg/ nagyon jó gép semmi bajom vele de ha játszok a cpu felszökik 89-90 fokra tovább nem de én ezt eszméletlen soknak tartom. Ha abbahagyom átlagba 50 fokon megy. Videókártya, hdd . Azok meg tök normál fokon vannak! Mi lehet a teendő? Biztos nem lett annyira poros másfél hónap után! Laptop hűtő beszerzésén gondolkozom (cooler master notepal ergostand)

Amúgy még nem volt vele gond hogy ilyen meleg még egyszer se fagyott ki vagy hasonló!


2011. nov. 1. 13:56
 1/4 Panda Péter ***** válasza:
sajnos annak a szériának nem túl izmos a hűtése, így ha izzasztod, akkor érdemes lenne beszerezni egy olyan említett hűtőpadot (viszont arra figyelj, hogy kb ott legyenek a venntillátoeok, ahol a hűtő "beöméő" nyílása van, illetve ahol ténylegesen melegszik is a cucc).
2011. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mindenképp fogok venni egy olyan padot hát középen melegszik meg bal fölső sarokba ahol van ugye gyári hűtő is. Az említett Ergostand az pont középen van neki egy 14 cm-es ventije 1400RPM-en és az elvileg fúj ki balra is aerodinamikával megoldva. Meg ugye alapból meg tudom vele dönteni laptopot és szerintem az is eszméletlen sokat számít hogy nem fűti fel maga alatt asztalt hanem levegőbe fújja! Vélemény? Ha már 80 fokra lemenne jobb lenne! Vagy esetleg valamit tudnál ajánlani jó hűtőt? Köszönöm Üdv!
2011. nov. 2. 10:46
 3/4 Panda Péter ***** válasza:
mondom, szerintem jobb megoldás, ha egy venti direktben a hűtőnyílásra irányul, mintha csak úgy vakon nyomja rá a levegőt. egyébként a lapos hűtése biztos olyan, hogy alul szívja be a levegőt, és hátul/oldalt nyomja ki.
2011. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen alul szív oldalt nyom! Hát akkor lehet csinálok home made hűtőt tápventillátorból:) de köszönöm a tanácsokat :)
2011. nov. 3. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!