Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Záridőt beállítani csak...

Záridőt beállítani csak tükörreflexes gépen lehet?

Figyelt kérdés

Neten sosem írják, hogy milyen géphez adják a tanácsokat..

Pl: [link]


Nekem Nikon Coolpix L120-am van, de alig enged valamit manuálisan beállítani. A saját témái meg sok helyzetben kevésnek bizonyulnak.

Tükörreflexeset szerettem volna, de ilyet kaptam nőnapra :(


2011. nov. 4. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
hali, nem ismerem pontosan a típust (mindjárt utánanézek) de sztem egy ilyen csúcskompaktnál is be lehet állítani... keress olyan funckiót záridő prioritás, nagy S-el jelölik, de van más módja is h. felülkorrigáld az automata ajánlatát.. még írok:)
2011. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
na nem igazán találtam róla leírást, gondolom a füzetét már végignézted... öhm mit szeretnél rajta állítani? pontosabban miért?:)
2011. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gergoap ***** válasza:

Dehogy is, az összes bridge gép tudja, meg ezek a komolyabb kis kmpaktok is talán. "S"-re kell állítani. A pixinfo szerint is lehet állítani :

[link]

2011. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok, elolvastad a Pixinfó adatlapot és nem tűnt ez fel?


Blende előválasztás nincs

Záridő előválasztás nincs


Azaz nem, nem lehet sem a rekeszt, sem a záridőt állítani. Sajnos ez bukó. Mindenkinek azt szoktam tanácsolni, hogy kerülje el ezt a gépet, ennyi pénzből egy normális bridge is kijön. Igazából nem értem a Nikont, hogy egyátalán minek dobtak ilyet piacra.


Eladnám, és vennék valami ilyesmit:


[link]

[link]

[link]

2011. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gergoap ***** válasza:
Nem kell gratulálni, nem egyértelmű a leírás! Megadja a leghosszabb és a legrövidebb záridőt. Ebből gondoltam, bocsánat!
2011. nov. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs, bunkó voltam. De tényleg rosszat néztél.
2011. nov. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Záridőt valóban nem lehet állítani, de amúgy nem olyan rossz gép ez.

Tippelek: esti felvételt akarsz hosszú záridővel fényképezni, mint pl ilyent:

[link]


Fogj egy állványt ( hosszú záridőt általában álványról készítik, persze van kivétel)- vagy valami fix pontra rakd le a gépet és állíts be alacsony iso értéket. Kapcsold be az önkioldót, hogy legyen időd beállítani a témát, de mikor a gép fotózik akkor már nem érsz a géphez.

2011. nov. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. nov. 7. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!