Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érvényes még a garancia a 3...

Érvényes még a garancia a 3 hetes Notebookomra, ha már azóta egyszer a Windows7-et egy hozzá értő ismerősöm újratelepítette rajta?

Figyelt kérdés

Miután megkaptam a gépet, 1 hét múlva az egyik "okos" haverom, hozott egy lemezt, egy informatikus sráccal akartak rajta valamit okoskodni, hogy a környező wifit tudjam használni. De miután futtatták, összekutyulódott minden a notebookomon. Mint később kiderült, 1 magos gépre volt az a lemez, az enyém meg 3 magos, vagy 4 magos. És azóüta 1x újra lett telepítve, de az a srác nem tudta letörölni a win7-et és ezért a D meghajtóra rakta az újat, azóta az informatikus ismerősöm az egészet újra tette azzal a lemezzel, amit a géppel együtt kaptam. A driver-eket is telepítette. Eddig minden jó volt. De ma délután miközben interneteztem, kékhalált kapott. Újraindítottam és folytattam a tevékenységemet. Aztán megint kékhalál..

Újraindítottam, bejött valami képernyő, hogy Delete vmi.. és elindult a Hibajavítás, meg Hibás attributumok törlése, Arva fájlok javítása stb. megvártam, azóta működik.. de ki-kiírja ,hogy a Microsoft Windows-t nem tudja bezárni, nem lehet ezt azt amazt..


Ha beviszem a Média Markt-ba, ahol vettem.. és viszem a garanciás papírt róla, megcsinálják nekem? Vagy ha már ennyire bele lett nyúlva, akkor már nem él a garancia ? :S


2011. nov. 4. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A garancia max akkor érvényes ha hibás a merevlemez. Mert a garanciát a gépre kaptad nem pedig a szoftverre.

Megoldás, úgy újratelepíteni a gépet, hogy teljesen le kell formázni!

Amúgy legközelebb ne add kölcsön senkinek a gépt, főleg az ilyen "informatikusnak"....

2011. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, azóta megjegyeztem én kis naiv.. soha senkinek. Tehát ilyen esetben nem foglalkoznak velem ?
2011. nov. 4. 15:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A szoftveres gondokkal nem foglalkoznak, keress egy tényleg hozzáértőt aki rendesen feltelepíti, de telepítés előtt teljesen leformázza a merevlemez összes partícióját.


Ha ez sem segít akkor vidd vissza.

2011. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van, teljesen mindegy, hogy mit csinálsz a szoftverrel, a garancia attól még él, a hardver-re van a garancia nem szoftverre. Garancia vesztéssel az járna, ha leöntenéd egy pohár vízzel.
2011. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!