Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Igaz az, hogy a dvd-lemezre...

Igaz az, hogy a dvd-lemezre asztali dvd-íróval, vagy sz. géppel írt adatok, filmef, zenék egy idő után elvesznek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
nem igaz, esetleg a minőségük romlik
2009. máj. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, 10-12 év a szavatossági idejük nagyjából de a nagyon gagyik már 1-2 év után már nem olvashatóak.
2009. máj. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, elromlanak, de az olcsó műsoros dvd is olvashatatlan lesz elég gyorsan (aminek 300 Ft kilója).
2009. máj. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Első válaszadónak: a minősége nem romlik, hiszen adatról van szó (0 és 1-esek váltakozásáról, bináris számrendszer). Az optikai meghajtó olvasófeje fizikailag nem érintkezik az adathordozóval, ezáltal nem is koptatja stb-stb.

Igaz, hogy az adatok az írt CD-kről, DVD-kről egy idő után elveszik, olvashatatlanná válik. 1992 körül vettem az első CD írómat (egy Plextor, ami nagy névnek számít), ami 1szeres sebességgel írt (egy teljes CD-t kb. 1 órán át). Azóta volt Matsumitól kezdve, Sony-n, Philips-en, MSI-n stb. át az ASUS-ig minden féle íróm (CD, DVD, lightscirbe, DVD RAM, blue-ray). És sajnos valóban egy idő után használhatatlanná válnak. Bizonyos boltokban lehet kapni optikai adathordozókat (lemezeket), amikre 100 év garanciát vállal a gyártó. Ezeknek az ára 2000Ft környékén mozog. Én lemondtam róluk. Amennyiben fontos adatról van szó, 2 winchester RAID-be kötve esetleg a gépben található winchester + egy külső winchester. Legyen meg két meghajtón a fontos adat, és ha az egyik elhalálozna, ott van a másik (ebben az esetben egyből egy újabb winchester beszerzése ajánlott és letükrözni a fontos adatokat).

2009. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!