Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mik a LED TV előnyei, hátrányai?

Mik a LED TV előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. 2 MINDENBEN ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkező Samsung TV közül kell választani. Az egyik LED a másik LCD.


Mik a LED TV előnyei és hátrányai?

És ha még valaki esetleg le tudná írni: Mik az LCD TV előnyei, hátrányai?


2011. nov. 12. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A LED-es LCD előnye a nem LED-es LCD-vel szemben, hogy szebb képet ad és kevesebbet fogyaszt.
2011. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hátrányt is tudnál mondani? Vagy az nincsen neki :D? Mert hallottam hogy szinte lehetetlen javítani (és ezt nem 1 helyről). Ez igaz?


Amúgy ment a zöld mancs :).

2011. nov. 12. 21:02
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő LCD, ez a LED csak egy olcsó marketingfogás. Az LCD működési elve az hogy egy átlátszó üveglapban a pixelek tulajdonságát egyesével tudják változtatni és ezzel kiszűrik a fény egy részét. Ebből következik, hogy önmagában ez semmire nem jó, kell fény amit tud szűrni. Ezt úgy érik el, hogy az üveglap mögé fényforrást raknak. A hagyományos LCD-be fénycsöveket tesznek, az LED-tv egy teljesen ugyan ilyen elven működő szerkezet, csak nem fénycsövek, hanem fehér LEDek szolgáltatják a fényt. Hatalmas újítás nem? Képesek voltak külön nevet adni neki, mintha a villanykörte és a kompakt fénycső között akkora különbség lenne, hogy az egyiket lámpának a másikat meg fotongenerátornak neveznénk.


Na, lényeg amivel több a led háttérvilágítás: hosszabb az élettartama, a fénycsövek ugyanis bizony tönkremennek pont mint a hagyományos fénycsövek is. Kevesebbet fogyasztanak valamivel és el lehet játszani velük egy dinamikus kontraszt nevű dolgot. A hagyományos csöves megvilágítás vagy világít, vagy nem az egész képernyőn egyformán, itt nincs sok lehetőség, a LED világításnál azonban a képernyő bizonyos részein, ahol pl. sötétebb képrész van, le lehet venni a fényerősséget, míg a világosabb részeken pedig fel lehet tolni. Így az az illúzió ébred benned, hogy a kép nagyon erősen kontrasztos, szép tiszta lesz. Mondanom sem kell, megvannak a technológia határai, de tagadhatatlanul jobb egy LED háttér világítású tv képe, bár van akinek nem tetszik, hallottam már olyan véleményt aki szerint borzalmas, természetellenes.


Kb. ez a különbség.


Javítás: egyiket se lehet. Illetve lehet, persze, jómagam is javítok LCD-ket, de halál őket javítani, hacsak nincs piszok nagy mázli egy vagyonba kerül, ezért a szakmában is az gyakori, hogy "legózunk", azaz megveszünk hibás készülékeket olcsón és egy idő után ha szerencsénk van találunk két egyformát vagy nagyon hasonlót amiből lehet egyet csinálni. De ha te mint ügyfél beesel a szervizbe és ott valami komolyabb hibát találnak csak úgy tudják megjavítani, hogy kicserélik valamelyik fődarabot az pedig tízezres nagyságrend akármiről is legyen szó, de maga az LCD panel akár 100ezres is lehet.

2011. nov. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Végre egy szerelő !Szia melyik márka hibásodik jobban samsung , sony , lg? Melyik tv márkát szereted ? Mi a véleményed a pioneer tv röl ?
2011. nov. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

El kell, hogy keserítselek: mindegyik sz@r. Ez leginkább hitvita mint oly sok minden más.


Én azt szoktam mondani, hogy a legolcsóbbat nem szabad, mert ott valamit biztos, hogy kispóroltak és ez általában így is van. Itt van nálam egy orion amivel hetek óta küzdök, ipari hulladék. De az középkategória már tökéletesen elegendő, egy samsung, lg és társai rendben vannak. Vehetsz persze sony-t is, de annyival nem lesz jobb mint amennyivel többe kerül. Vannak egzotikus technológiák amik tényleg jobb képet adnak mint pl. a pioneer kuro, de az annyiba is kerül.


Vegyél valamilyen átlagos középszintű márkát és a legfontosabb, hogy minél több garancia legyen rajta.


Még valami: ne dőlj be SEMMILYEN 3 betűs rövidítésnek. Menj el az üzletbe, állítsd be a készüléket (mindig el vannak állítva) és nézd meg a képét aztán azt vedd amelyik a legjobban tetszik. Ez érvényes a felbontásra is, az emberek 75%-a képtelen megkülönböztetni a full hd-t a hd ready-től, mégis rengetegen full hd tv-t vesznek, ráadásul hagyományos sd jellel etetik, tehát tök fölösleges. Öt év múlva úgyis lecserélik.

2011. nov. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
SONY KDL-46W5720 OM VAN 3 éve használom de nekem nagyon tettszik a bravia képe van sok ismerősöm akik samsungot használnak otthon és nekem nem tettszik a képe úgy mint az enyém, és ők is mondják mikor nálam vannak hogy sokkal jobb mint az övék....
2011. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Tedd hozzá azt is, hogy mennyibe került és azt, hogy az ismerőseid készülékei mennyibe kerültek. Másfél-kétszer jobb a képe?


Nem azt mondtam, hogy a drágább nem jobb. Persze. De hogy én nem adnék 200ropi helyett 400at azért, hogy egy tizednyit jobb legyen a kép az biztos. Ellenben teljesen elfogadható, hogy másnak ez sokat számít és megéri neki.

2011. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én jól vettem nagyon 570 volt a lista ára és 300 elhoztam kéz alatt valakitől ,és most 330 láttam valahol a neten.. És az igaz,hogy a led tv ben hamarabb elmegy a zöld szin mint a sima lcd ken vagy hülyeség .Mert már halottam ilyet is.
2011. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerencséd volt, de azért abban megegyezhetünk, hogy a legtöbb ember ingerküszöbét jelentősen túllépi egy 600ezer forintos plazmatévé ugye? :)


Én az 50 colos Samsungomat 150ért vettem egy évvel később utcáról beesve a boltban, igaz akciós volt.


Az általad említett jelenségről még soha életemben nem hallottam, ami nem zárja ki azt, hogy nem igaz.

2011. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ez a TV szerintetek jó? [link]


ma 16:41

Hogy állítsam be a TV-t a boltokban és mik vannak elállítva ott?

2011. nov. 13. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!