Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Digitális képeket elő lehet...

Digitális képeket elő lehet hívni hagyományos ezüstkolloidos módon valahogy?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mivel a digitális fényképezés adathordozója egy memória kártya, ellentétben az analóg fényképezőgép filmjével, így a memóriakártyát hasztalan mártogatni az előhívó oldatba.

Javallott inkább egy jó minőségű digitális nyomtató beszerzése vagy egy erre szakosodott fotólabor digitális nyomtatását igénybevenni.

2011. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hogyne. Kinyomtatod a digitális képet, majd arról készítesz egy reprót egy 35-ös filmszalagra, aztán azt laborálgatod.


Csak ennek semmi értelme nincs.

2011. nov. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Istenem, hogyan lehet ekkora baromságokat írni? Erre van időtök? Nem gondoltam, hogy a memóriakártyát sötétszobába oldatba kéne mártogatni. És az is egy baromság hogy reprót készítsek. Az a kérdés, hogy van-e digitális elven működő nagyítógép, amiben semmi nehézséget nem látok, és mevel a hagyományos fotóelőhívás 100 éves időtállóságra tesztelve van, azt hiszem igény is, hiszen a mostani nyomtatók szarok, illetve nincsenek 100 évre tesztelve ezek a technikák. Az a kérdésem, hogy valóban létezik-e digitális nagyitó/előhívó és ha igen hol foglalkoznak ilyesmivel? Csak az válaszoljon, aki valóban tudja a választ!
2011. nov. 15. 07:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Mi lenne ha pontosan leírnád a kérdésedet? Az én válaszom pontosan arra a válasz amit kérdeztél. Az, hogy szellemi színvonalad nem éri el az a szintet, hogy értelmesen leírd mire vagy kíváncsi, arról nem tehetek és más sem. Önnön butaságod nem kellene másra hárítanod!
2011. nov. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Előbb tanulj meg gondolkodni és írni, aztán tegyél fel hülye kérdéseket.

Mivel az eredeti kérdésed nem tartalmazta a későbbiekben részletezett dolgokat, az eredmény az, hogy retardált gyíkarc vagy.

2011. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Különben meg épp a kommentedben mondtál ellent önmagadnak, amikor a fotokémiai elven történő képrögzítést dicsérted ("hagyományos fotóelőhívás 100 éves időtállóságra tesztelve van").

Ha ennyire okosmikulás vagy, akkor azt is tudhatnád, hogy a digitális képrögzítés minősége még mindig nem éri el filmnyersanyagét, tekintve, hogy utóbbi átfogása, minősége egyszerűen jobb. Vagyis amit nyersz a labortechnikával, azt rögtön el is veszíted a digitális forrással.

2011. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Legyetek szivesek ne irogassatok ide okostojások. A kérdés világos volt, de ha mégsem hát elmagyaráztam pontosabban. Viszont egyelőre csak 5 fölösleges hozzászólás volt és nem válasz. EZ nem fórum!
2011. nov. 15. 14:29
 8/12 gratulalokhulyevagy válasza:
Kedves előttem szólók, a kérdés teljesen érthető, ha értenétek a témához, nem kezdenétek el kötözködni. Vannak digitális nagyítógépek, pl a www.dfl.hu-nál ilyennel dolgoznak. A digitális képet egy lézer levilágítja egy fényérzékeny fotópapírra, és onnantól ugyanaz, mint az analóg technika.
2012. nov. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. nov. 26. 09:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Amire te gondoltál az a fotólevilágítás.

A laborálás valóban megegyezik a színes film esetével csak éppen ez pont nem hagyományos, ezüstkolloidos mód.

2012. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!