Hogyan kell csatlakozni beépített Wifi-s netbook-kal a hálózatra?

Figyelt kérdés

Van asztali PC-m, ADSL internettel. Az Inviteltől ma érkezett meg a Dell Inspiron Mini netbook, de nem tudom, hogyan lehet vele netezni. Tudna nekem valaki segíteni ebben? Azt mondták, hogy a ház bármely pontján fogok tudni csatlakozni, és netezni, de nem tudom hogyan, vagy mit kellene beállítanom?

Előre is köszönöm, ha valaki érthető választ ad!

Üdv.: Egy Gyesen lévő Anyuka :-)


2011. nov. 17. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Előbb kell egy wifis router, ami szétdobja a netet. :)

Pl egy ilyen:

[link]

2011. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először azt írd le, hogyan épül föl a hálózatotok? Van e router rajta, és azon be van e kapcsolva a wifi? Ha igen, akkor van e zárolva ( hogy kód kelljen a belépéshez). Ha ezt már mind tudod, akkor csak be kell kapcsolni a notebbokon a wifit. Akkor ő megkeresi a hatáskörzetében levő wifi adót, és megállapítja, hogy nyílt, vagy kódolt a hálózat. Ha nyílt akkor csatlakozik. Ha nem nyílt, kéri a kódot. Nagyjából ennyi.
2011. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta az ügyintéző, ha van Adsl internetünk, akkor tudok csatlakozni a netbookkal a netre, a ház bármely pontjáról. Szóval hogy tovább?

Nem vagyok számítástechnikai analfabéta, de ez most nekem kicsit nem tiszta.

2011. nov. 17. 19:49
 4/4 A kérdező kommentje:
....na a helyzet az, hogy kellett némi utánaolvasás azokhoz, amiket írtatok, de most már tiszta a kép. A férjem megveszi a routert és onnantól elméletileg sima ügy. Köszönöm, hogy segítettetek! Szép napot!
2011. nov. 18. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!