Hogyan helyeznétek el egy hifi rendszert a szobátokban, hogy a legtokéletesebb legyen a hangzás?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem sztereó van csak de a szekrény tetején és ott nagyon überállat! a földön semmi, 16cm wooferrel (először ott volt).
2011. nov. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyesmivel akkor van értelme foglalkozni, hanem ilyen 10 ezer forintos hificenterről van szó...

Annak aztán oly mindegy.

Ha jó minőségű erősítőn van, jó minőségű hangfalakkal, akkor mindenképpen állványra érdemes, nagyjából fülmagasságra, bútoroktól, falaktól legalább 1, 1.5 méterre.

Aztán kísérletezni kell, mert kis mozdítás is sokat jelenthet hangzásban.

Persze tudom, hogy a legtöbb lakásban abszolút nincs az embernek lehetősége normálisan elhelyezni a hangfalakat...

2011. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gergoap ***** válasza:

Nagyon egyszerű! Ha jó mélyeket akarsz, akkor mindíg a sarkokba kell tenni a földre a hangfalakat. Így jó lesz a sztereó kép is, nálam is így van. Ha a sarkoktól beljebb teszed, egyre csökken a basszus, + ha állványra teszed, úgy megint csökken. Magas hangfalak kellenek, hogy a magas és közép hangok fülmagasságban legyenek.

Az ilyen szekrénytetejére rakott hangfalaktól falra tudnék mászni! Szakirodalom szerint a hangszórónak fülmagasságban kell lennie. Remélem tudtam segíteni. :-)

2011. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A jó mély, nem azt jelenti, hogy vuffog, meg dübörög, meg elnyom mindent.

Az maximum a sok mély, ami valóban sok lesz ha sarokba rakod a hangfalakat, de a hangképet totál elrontja.

(Persze van olyan kifejezett mélysugárzó, amit fel mellé kell rakni, de ez ritka...)

2011. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az ilyen szekrénytetejére rakott hangfalaktól falra tudnék mászni! Szakirodalom szerint a hangszórónak fülmagasságban kell lennie. Remélem tudtam segíteni. :-)"


Hát kezdheted a falra mászást! :D ha itt laknál felénk áthívnálak hogy halld a különbséget! :) azt hiszed nem kísérletezgettem? tévedsz! ott a leges leg jobb, egy sztereó hangfalpár, gondolod baromságból írtam hogy kicsesszek a kérdezővel?

2011. nov. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!