Tomekk kérdése:

Van egy Pioneer VSX-409RDS házimozi erősítőm. Kontatkt hibás a hangerőszabályzó potmétere. Milyen potmétert lehet bele venni, esetleg hol tudok rákeresni, vagy körülbelül mennyiért csinálná meg nekem egy szakember?

Figyelt kérdés
Valószínűsítem, hogy drága lenne a javtás, ezért én szeretném cserélni az alkatrészt...
2011. nov. 23. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Üdv!


Biztos vagy te benne, hogy a kérdéses részen potenciométer van..? Nem csak valami, ami hasonlít rá?


Próbaképpen vedd le nagyon a hangerőt, kapcsold ki a készüléket, majd húzd is ki a konnektorból. 5 perc elteltével pedig tekerd fel úgy "fél hangerőre", és csak EZ UTÁN dugd vissza a konnektorba. Kapcsold be, és hallgasd meg, hogy milyen hangos. Ha ugyan olyan halk mint kihúzás előtt, akkor bizony nem potenciométer van benne.


Egyébként olyant érdemes bele venni, mint ami benne van eleve. Hogy az konkrétan milyen, azt ne kérdezd. A Pioneer szereti a saját fejlesztéseit felhasználni, úgyhogy sok szerencsét a javításhoz.


Azért majd írd meg, hogy mire jutottál.

2011. nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kipóbáltam és ugyanannyira le volt nullára halkítva mint mikro be volt kapcsolva és dugva. Végülis az egésszel az a gond, h ha tekerem a hangerőt, vagy ugrál ide oda, vagy nem a megfelelő irányba állíja a hangerőt, esetleg ugrik egy nagyot és nagyon hangos lesz. Távirányítóval működik, de nem csak azt szeretném használni! Ha nem potméter akkor mi ez? amúgy egyszer már szétszedtem, 6 lába van ennek az alkatszésznek és külön ki panelre van beépítve közvetlenül a hangerőszabályzó mögött, és egy nagy műanyag tengely lóg ki belőle amivel ugya tekerem a hangerőt. Mennyibe kerülhet egy ilyen?
2011. nov. 24. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is Pioneer erősítőm van, és ugyanez a baja. Ezekben (a tiedben is) "végtelenített" potméter van, azaz nincs fizikai értelemben vett min. ill. max. állása. Ezek hasonló elven működnek, mint a számítógép egere, tehát optikai úton van megoldva a hangerőszabályozás (2 led ill. 2 optotranzisztor van egy tárcsával, amit a hangerősz.gombhoz van erősítve. Nos ez a tárcsa szokott elkoszolódni, és emiatt nem pontosan verődik vissza az optikai jel a tárcsáról (Hasonlóan ahhoz, mint amikor egy cd lejátszóban elkoszolódik a fej). És mivel ezek rendkívül precíz eszközök, ezért nem érdemes szakértelem híján belepiszkálni, ugyanis ha nem tudod beállítani tisztítás után tizedmiliméter pontosan az optikát, akkor egyáltalán nem fog működni. Nekem ezt egy Pioneer márkaszervízben mondták. Szerintem inkább szánd rá az a pár ezer forintot (nekem 6ezerért csinálták meg), utána megint jó lesz egy jódarabig.
2011. nov. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
helyesbítés: "egy tárcsával szemben"
2011. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hello Nekem van 1 ugyanilyen erősitöm távirányitő nélkül végfok az nincs benne de működik meg bekapcsol a füllhalgató kimenet az szol is ha gondolod eladom belőle az első panelt kompletten vagy akár az egészet is alkatrésznek tudod használni nekemis ugrott már a poti de max 1-2 vel feljebb de nagyon ritkán

Üdv

2012. febr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!