Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen méretű és hosszúságú...

Szecsab kérdése:

Milyen méretű és hosszúságú reflexcsövet használjak?

Figyelt kérdés
MNC Noir 2-es hangszóróm van és 40 literes láda, a kérdésem az lenne 1-4-ig hány darab és mekkora méretű reflexcső szükséges hozzá, hogy megfelelően legyen hangolva? Köszönöm a pontos válaszokat!
2011. dec. 5. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Rossz hír, ezt méretezni tudod, vagy próbálgatással belőni.

Keríts olyan csövet amit állítani lehet, vagy készíts.

2011. dec. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van egy WinISD nevű progi, azzal ki tudod számolni.
2011. dec. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mennyire megbízható a WINISD program által megadott méret? Mert nekem azt adta ki, hogy 4 db 4,7cm átmérőjű és 4,8 cm hosszúságú reflexcső kell, ha 45hz-re hangolok. Hány hz-re érdemes hangolni a reflex csövet?
2011. dec. 5. 01:21
 4/7 gergoap ***** válasza:

Szia!

Elsőszőr is nem írtad, hogy hová szeretnéd a reflexcsöveket, előre vagy hátra? Én hátsó párti vagyok, így sokkal több mélyet ad. Pár dobozt már csináltam és korábban hanfalgyárban dolgoztam, jópár csövet beszereztem. :-)

Nagy általánosságban elmondhatom, hogy a cső átmérője a hangszóró negyede legyen. A hossza pedig legalább az átmérő kétszerese. Minél hosszabb a cső, annál mélyebb hangokat erősít azon kereszetül.

Pl. nekem egy 20-as mélynyomóm van, ahoz 5*10-es cső van.

A legjobb, ha egy állíthatót veszel, de ha fix hosszú van, abból le tudsz fűrészelni. Mindenképp csak egy csövet javaslok, könyebb behangolni.

2011. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gergoap ***** válasza:
Kiegészítésként újraolvastam a kérdésedet, azt hiszem te kocsiba akarsz mélyládát? Mert azt sem írtad. Én szobai hangfalhoz írtam tanácsot. De ha mélyládát akarsz kocsiba, akkor se az előlapra, a hangszóróhoz tedd a csövet, hanem valamelyik oldalra, jobb hangja lesz!
2011. dec. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! A helyzet az, hogy szobai hangfalról van szó, az alap koncepció egy régi legyel 3 utas hangfal melyben a mély már nem volt az igazi. Ezt cseréltem a kérdésben említett típusra. Gyárilag a hangfalon 4 reflex nyílás van 4,8 cm-es és 3 cm hosszú, de ugye ez a régi mély sugárzóhoz volt méretezve. A boltban ahol vettem a szaki azt mondta ez lesz hozzá való hangszóró, az tény hogy nagyobb W-al bírom hajtani, de kopogósabb a hangja én pedig szeretném, ha egy kicsit teltebb mély lenne. Gondolom a rossz reflexcső méretek miatt nem ilyen, mert mégis mások ennek a hangszórónak a tulajdonságai.
2011. dec. 5. 10:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy az eredeti csövek azok elől vannak.
2011. dec. 5. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!