Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen erős jelet kapcsolhatok...

Milyen erős jelet kapcsolhatok az erősítőm bemenetére?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy ha a számítógépre kötött hangfalak kimenetére kötöm az erősítőt, akkor jóval nagyobb teljesítményt ad le, mintha simán a számítógépre dugnám. Milyen erős jelet köthetek rá? Rátehetem pédául egy másik erősítő sima hangfalas kimenetére, a másik (erősebb) erősítőmet?
2011. dec. 7. 02:00
 1/3 anonim ***** válasza:

általában 0dB-re vannak kitalálva az erősítők...

Amúgy meg íratlan elektronikai szabály, hogy végerősítő után végerősítőt nem kötünk... Amúgy a 0dB az 0.7746 volt

2011. dec. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a PCből vonaljel jön ki (0dB) azt használd, mert affölötti bemenő jellel jelentős a torzítás
2011. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az erősítőm sztereo bemenete 20K Ohm ezért gondoltam, hogy nem lehet gond, ha a laptopnál egy picit erősebb jelet kap. Aszerint, amit írtatok, a számítógépes hangszóróm fejhallgató kimenete nem 0db, hanem annál nagyobb. Itt akkor mi a helyzet? Mégis mehet rá nagyobb jel?
2011. dec. 8. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!