Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van-e valamilyen 1 db AUX IN...

Van-e valamilyen 1 db AUX IN sztereó hangbemenetet megduplázó eszköz vagy kábel (nem autóba kell)?

Figyelt kérdés

A házimozi rendszerem hátulján 1 db AUX IN bemenet van.

Ezt használom a TV hangjának az erősítéséhez. Most szeretnék még egy eszközt csatltkoztatni az erősítőre, de nincs több ilyen bemenet.

(Új vagy komolyabb erősítő vásárlása számomra jelenleg nem lehetséges.)


2011. dec. 7. 03:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, hogy az optikai kábeles hangcsatlakozást is kipróbáltam, de nem jött be, mert sokkal gyengébb jelet ad és nem is olyan jó a hangzása, mint az aux-on keresztül. Ha tudtam volna, meg se veszem az optikai kábelt, így viszont kidobtam az ablakon 3000 FT-ot, mert nem használom.
2011. dec. 7. 04:31
 2/5 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyet:

[link]

A te esetedben a sárga csatlakozót nem kell használnod, mivel az a videójel részére van. A középső kapcsolóval tudod kiválasztani, hogy melyik eszköz jele menjen az erősítőre.

2011. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hálás köszönet a segítségéért!!!

Én hiába kerestem órákon át az interneten és a Google-lal, semmit sem találtam. Már az hittem, nincs is ilyesmi.

Még egyszer köszönöm!

2011. dec. 7. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha olcsóbban meg akarod úszni, akkor vegyél RCA elosztót
2011. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tisztelt TheCuii!


Az RCA elosztón nem találtam "inpuct select" kapcsológombot (az "EAP-3199 Audio-video jel kapcsoló"-n ilyen van). Vagy erre itt nincs is szükség?


RÖVIDEN:

Az egyik csatlakozóba menne a TV hangja, a másikba pedig egy DVD lejátszóé. Mivel nincs a fent említett kapcsológomb az RCA elosztón, nem lesz-e valamilyen ütközés vagy interferencia a kettő között?


Ezt azért kérdezem, mert amatőr módon megpróbáltam összekötni 2 db vezetéket úgy, hogy késsel elvágtam, majd lecsupaszítottam a végeket, majd pozítívakat a pozitívhoz - negatívakat a negatívhoz kötöttem, szigetelőszalaggal betekertem és bedugtam az AUX IN bemenetbe. Utána kipróbáltam és csak akkor működött az egyik vagy a másik, ha valamelyik eszközt kihúztam a konnektorból. Ha mindkettő áram alatt volt, felére csökkent a hangerő és torzított a hang is.

2011. dec. 8. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!