Melyik Plazma tv jobb?

Figyelt kérdés

Melyik Plazma tévét vegyek 106 centiben?

Samsung vagy LG?

Sima


2011. dec. 8. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy sima?


Amúgy egyik sem.

Ha plazma tv-t akarsz venni CSAK Panasonicot.

Samsung/LG-t LCD/LED-ből vegyél.

2011. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem van egy kisebb Samsung sima plazma
2011. dec. 9. 14:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Inkább LED-es LCD tv-t vegyél, elavult technikára ne költs pénzt. Persze a legjobb egy OLED tv lenne de arra még várni kell egy ideig.
2011. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, hogy a plazma elavult technikai szempontból (bár erről sem tudok), de a képe még akkor is az egyik legjobb.
2011. dec. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát egy LED-es LCD azért mérföldekkel szebb képet ad.
2011. dec. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát az azért erős túlzás.

Bemész egy boltba, megnézel mondjuk egy Panasonic csúcsterméket, az biztos, hogy a csúnya nem fog eszedbe jutni.

2011. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Viszont egy Pana csúcsterméket kenterbe ver egy belépő szintű LED-es tv.
2011. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt megnézem.


Mondjuk Pana UT30, gyönyörű képe van, összehasonlítod a boltba egy 80k-s LED-del biztos nem a LED fog jobban tetszeni.

2011. dec. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Panasonic a legjobb, mióta a pioneer kiszállt a plazma piacról!

Led/lcd soha nem fog adni olyan képet mint egy plazma, led/lcd esetében háttérvilágítás kell a kép megjelenítéséhez, ami miatt nem lehet velük igazi feketét elérni, a fekete este sötét szobában lcd-nél szürke lesz, led esetében pedig kékes lilás! A plazma valóban régebbi fejlesztés, de folyamatosan fejlesztik, ennek köszönhetően kinőtte a gyermek betegségeit (pl magas fogyasztás) tehát a fogyasztás többlet már nem jelentős! A plazma tud igazi feketét, mert ott gázkisülés elven jön létre a kép, így ahova fekete kell ott egyszerűen nincs gázkisülés így nincs fényforrás, és így fekete a fekete! Led/lcd mesterséged színeket ad, ami látványos de hosszú távon nagyon zavaró tud lenni, főleg ha érzékeny a szemed a "neon" fényekre! Másik hátrány az lcd/led esetében a válaszidő, ami jól látható egy pingpong meccs, vagy foci, illetve forma1, akciódús filmek esetében! A plazmáknál erre válaszolták a foszfor laggok mint hátrányt, de ezt panasonic esetében már kb három éve kiküszöbölték! nekem volt lcd-m megvettem, majd egy évre rá eladtam, mert sose lehetett természetes színeket kihozni belőle (samsung) este kisütte a szemem, ha fényerőt csökkentettem, (csökkent a háttérvilágítás) a színek is romlottak! lcd/led pc-re jó, de tv nézésre számomra negyon nem vált be! Lehet vele tv-t nézni, de ha kicsit is adsz a minőségre, meg a szemed egézségére, akkor plazmát veszel! És ne a bolti kirakatban látottak döntsenek, mert otthon fogsz rájönni az igazságra, főleg ha lcd-d van, és váltasz plazmára, na akkor jön rá az ember hogy az lcd/let csak divat tv! Mióta plazmára váltottam (panasonic) nem kéne lcd/led "képkeret" Remélem tudtam segíteni!

2011. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát én mindegyiket kiteszteltem és a Plazma szebb képernyőt ad.Mert az oldalról is jó tisztán láttam és a Led tévén meg oldalról nagyon homályos.
2012. márc. 20. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!