Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem tudok videó felvételt...

Nem tudok videó felvételt csinálni a saját készülékemen . Van olyan kazetta amely lejátszható, van amely nem, de felvenni egyáltalán nem tudok, miközben a DVD lejátszó működik, ez az új UPC mediabox beüzemelése óta van . Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Készülékeim: TV:Samsung LCD, DVD-lejátszó, Videomagnó:6HD, V180 modell /Samsung/, Mediabox:Thomson DVR
2011. dec. 15. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A tévéhez, DVD-hez, médiabox-hoz ennek semmi köze alapvetően.

A videóddal csak akkor tudsz felvenni, ha van valamilyen jelforrás, pl. antennakábel. Felvenni amúgy e nélkül is tudsz, csak akkor értelemszerűen nem lesz semmi a szalagon.


Lehet, hogy nagyon óvodás kérdés, de ha fel akarsz venni kazira, akkor az írásvédelmi lapocska el van tolva, vagy nem?


Milyen kazettát tudsz lejátszani és milyet nem? Ezt részletezd.

2011. dec. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt nem teljesen értem,ha a jel kábelen jön,miért és milyen antenna kell videó felvételhez?és ha ez így van akkor mi a teendő.Egyenlőre DVD felvevőre nincs pénzem.

Kb. 30 éve videózok,ismerem a kazettát,nincs lezárva a "kisablak",szalag sincs elszakadva stb.stb.....

Sonyt lejátssza,Basf-t nem /tudom ez nagyon régi márka, talán azért nem/

2011. dec. 16. 14:14
 3/11 anonim ***** válasza:

"Ezt nem teljesen értem, ha a jel kábelen jön, miért és milyen antenna kell videó felvételhez?"


Hát mert nem a tévéből veszel fel, hanem az antennáról, mivel onnan jön a jel, ami a tévébe is jut, ha oda dugod be. A videó onnan rögzít, ahonnan jelet kap, másképp nem tud. Tehát ha fel akarsz venni, akkor valamilyen jelnek mindenképp be kell mennie a videóba, különben a nagy semmit rögzíti csak.


"és ha ez így van akkor mi a teendő. Egyenlőre DVD felvevőre nincs pénzem."


Szerencse, hogy DVD-felvevőről nem is esett szó.

A teendő az, hogy az antennát, kábelt, vagy amid van, a videóba is csatlakoztatod.


"Kb. 30 éve videózok, ismerem a kazettát, nincs lezárva a "kisablak", szalag sincs elszakadva stb.stb....."


Na, akkor egy hibalehetőség kilőve.


"Sonyt lejátssza, Basf-t nem /tudom ez nagyon régi márka, talán azért nem/"


Ez nem márkafüggő, hogy mit játszik le és mit nem. A videó analóg cucc, nem "látja", milyen szalag van benne.

A BASF-et ma EMTEC-nek híják amúgy :) Ugyanaz a cucc, csak más a név.

Ha valamit nem játszik le, az lehet szalaghiba (pl. túl szoros az orsó, vagy gyűrött a szalag, stb.), vagy valamilyen géphiba. Videónál nem ritka.

2011. dec. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*hívják
2011. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát mert nem a tévéből veszel fel, hanem az antennáról, mivel onnan jön a jel, ami a tévébe is jut,"


Mint írtan nem antennám van,UPC kábelen jön a jel,a kábelcsatlakozás meg be van dugva.

2011. dec. 16. 23:55
 6/11 A kérdező kommentje:
Ok, a kazetta már nem probléma,már többet is lejátszottam, az az egy meg hibás-nyilván.
2011. dec. 16. 23:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Az antenna és a kábel esetünkben ugyanazt jelenti: a jelforrást. Tökmindegy, mi az, kiskutya farka, vagy kakaóscsiga, ha arról jön a videójel, a lényeg, hogy annak valamilyen módon csatlakoznia kell a videóba, különben nincs felvétel. Ez ilyen egyszerű. Meg lehet osztani a jelet a tévé és a videó, meg akár R2D2 között is, az mindegy, csak jusson a videónak is, az a lényeg.


Ha be van dugva a videóba, akkor talán valami tunerprobléma, vagy más elektronikai hiba lehet, amiért nem tudja fogadni a madzagból érkező jelet.

2011. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Ismeretlen Segítő!

Köszönöm a fáradtságot,sajnos mint teljesen műszaki antitalentum nem értek semmit,pontosabban azt már igen, hogy mindegy milyen "zsinórból" a jel.Turner bent van,új, mitől nem működhet?Főleg azt nem értem, hogy 1 hónappal ezelőtt nem volt semmi baja az aránylag nem régi videónak,ennyi idő alatt elromolhatott?A baj az új médiabox beüzemelése óta van,nem lehet hogy én, a távirányítóval nem tudok bánni? Az összekötő kábelek megfelelőek a beüzemelő szerint.Sajnos a szakember nem volt készséges,nem magyarázott el semmit,akár mit kérdeztem.Ha megmutatta volna,/vizuális típus vagyok/ talán e kérdés sem született volna meg.Azt hiszem ki kell hívnom egy szakembert aki -gondolom jó pénzért- megnézi, ill. elmagyarázza a dolgokat.

2011. dec. 17. 14:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, van egy médiaboxod, abba megy bele egy fehér színű kábel, az antenna, ami a központi jelforrásod. A médiaboxból mész tovább a tévébe, ezért tudod nézni az adást.

A videódba is bele kell valamilyen módon ennek az antennakábelnek menni, különben nem lesz jel, amit rögzíthetne. Ennyi a lényeg.


Pontosan milyen márkájú a médiaboxod? Thompson? Írd le, milyen kábelek vannak hova csatlakoztatva.

2011. dec. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A kábel összeköttetés rendben van, ezt a beüzemelő ellenőrizte.Thomson típusú mediaboxom van.


De nem hagytam annyiban,mint mindent ezt is annyit próbálgattam ,hogy sikerült!Betettem egy másik kazettát,átböngésztem még egyszer a használati utasítást,nyomogattam a gombokat ide-oda,míg végül sikerült felvételt csinálnom.Azt hiszem az ATV-1 jött elő a képernyőn és utána tudtam a felvételt megcsinálni.Persze lehet hogy a mások kazetta már nem jó, ez is oka lehetett.


Köszönöm a segítségeket,egyenlőre működőképes "vagyok",mellékesen 70 éves nem szőke,hanem ősz nagy vagyok .:-)

2011. dec. 17. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!