Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit jelent a mozgó kép rögzítése?

Mit jelent a mozgó kép rögzítése?

Figyelt kérdés
Digitális fényképezőt akarok venni de van olyan,hogy videó felvételt készít,és olyan,hogy mozgó képrögzítése mind kettő ugyan azt jelenti?
2011. dec. 16. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amihez mozgóképrögzítés van írva az nem biztos, hogy hangot is vesz fel.
2011. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

És ez most hogy jön ide? A kérdező nem erről tette fel a kérdést.


A videófelvétel és a mozgóképrögzítés egy és ugyanaz, de ha neked ez ennyire fontos, akkor videókamerát vegyél, az való erre, nem a fényképezőgép.

2011. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hogyhogy hogy jön ide?

Tökéletesen leírta mi a különbség, te meg ideírsz valami haszontalan hülyeséget...

2011. dec. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ó, bocs, akkor ezek szerint én nem tudok olvasni. Légyszi, világosíts már fel, hogy ebben a kérdésben hol esik szó hangról?


"Mit jelent a mozgó kép rögzítése? Digitális fényképezőt akarok venni de van olyan, hogy videó felvételt készít, és olyan, hogy mozgó képrögzítése mind kettő ugyan azt jelenti?"

2011. dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi a francot nem értesz rajta?? :D

Az a kérdés, hogy fényképezőgépeknél mi a különbség a "videófelvétel" és a "mozgó kép rögzítés" között.

Az a különbség, hogy amelyik videót vesz fel, azt hanggal együtt teszi, amelyik meg mozgóképet, abban nincs mikrofon és hang nélkül rögzít.

Ennyire bonyolult?

2011. dec. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért, a videó nem mozgókép szerinted?
2011. dec. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te tényleg ekkora gyökér vagy?????? :D

Ez van odaírva a leírásához a gépnek "videófelvétel", "mozgó kép rögzítés".

Az egyiknél van hang, a másiknál nincs.

Fogd már fel könyörgöm!!!!

2011. dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Direkt megvártam a hozzászólásodat, csak ezt követően akarom beírni a sajátomat, hogy az utánam következő olvasók és maga a kérdező is szembesüljön azzal, mennyire tájékozatlan vagy a témában :)


Amit írsz, az nem igaz, csak megfogalmazás kérdése. Így hirtelen - direkt a kedvedért - kerestem egy fényképezőgépet (Canon Digital Ixus 300), amiben van mozgóképrögzítés-funkció, és csodák csodája, hangot is tud felvenni a képpel együtt. Ez így szó szerint van leírva a tesztben, ill. a gép leírásában. Nézz utána, ha nem hiszed.


A Nikon D5000 tesztjében és leírásában ugyanezen funkcióra "videófelvétel"-t írnak, egész pontosan: "HD-videofelvételi képesség"-et. Ezt is megnézheted, ha nekem nem hiszel, sőt, az egyik fórumban egy hozzászóló panaszkodik, hogy milyen gyenge minőségű a hang, mert elmarad egy másik modell bitrátájához, kvántálásához és hangformátumához képest.


Remélem, volt egy jó estéd, hogy trollkodhatsz. Sose jobbat :)

2011. dec. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Én azt írtam, hogy NEM BIZTOS, hogy vesz fel hangot is, mert ha külön fel is van tüntetve a hangfelvétel akkor nyilván képes rá. A videó felvétel viszont kép és hang felvétel együtt (vannak néma videók is mielőtt bele kötnél, de itt most így kell érteni) így ez biztos vesz fel hangot is, ha külön nincs is feltüntetve. Az lehet, hogy rossz minőségben, de vesz fel.

2011. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én akkor még csak annyit üzennék a "gyökerező" kollégának, hogy nem biztos, hogy egy nyilvános fórumon egy vadidegennel olyan hangnemet és stílust kell használni, amit otthon a putriban, esetleg a kedves szüleivel megenged magának, mert azok eltűrik. Akkor sem, ha a másik válaszadó esetleg, vagy nyilvánvalóan téved.
2011. dec. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!