Nagyon fontos, elromlott a fényképezőm?!

Figyelt kérdés

Van egy Sony alfa 200 fényképezőm, jobban mondva a tesómé, ezért is elég gázos a dolog :SS Fogalmam sincsen, hogy mi az isten lehet vele, eddig nem volt semmi baja. kb. 10 perce fogtam, elővettem, mert szerettem volna lefényképezni hogy hogy dekoráltam ki a házat. Csináltam néhány képet, nem volt semmi gond. Először vakuval, majd vaku nélkül fényképeztem. Mikor újra visszakapcsoltam automatára, hogy vakuzzon, akkor meg elkezdett rezegni meg zúgni :S Még sose adott ki ilyen hangot. Olyan mintha egy telefon rezegne nagyon durván. Utána kikapcsoltam, nagy nehezen ki is kapcsolt és nem rezgett tovább. Aztán próbáltam megint bekapcsolni, de nincs kép és zúg megint :S Úgyhogy most megint kikapcsoltam és visszatettem a helyére.

Tesóm gépe, saját pénzéből vette, és attól félek, hogy nagyon haragudni fog rám, pedig esküszöm hogy NEM csináltam semmit se vele!! Nem is értem, hogy mi baja lehet, nem ejtettem le (sőt eddig sose volt leejtve), nem lett vizes, vagy párás vagy bármi, egyszerűen csak bent fotóztam néhány képet, semmi extrát nem csináltam.

Valaki HELP léci!


2011. dec. 17. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Rakjál bele új elemet, töltsd fel az akkut, ki tudja?
2011. dec. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem rég töltöttem fel, 80% körül van a töltöttsége. Ha meg csutkára lemerül, akkor meg nem csinál semmit se, be se kapcsolna :S

Most néztem, még van rá garancia, de ha nem tudják megjavítani.... 100 000Ft volt :SSS

2011. dec. 17. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:

A gépben beépített szenzortisztító van. Ez kikapcsoláskor és bekapcsoláskor megrázza az érzékelőt, hogy lehulljon a rárakódott por. Ilyenkor 1-2 másodpercig a gép rezeg, szerintem ezt tapasztaltad csak.


Úgyhogy ne ijedj meg a bekapcsolástól, nézd meg hogy működik-e. Lehet hogy véletlenül kikapcsoltad a kijelzőt az egyik gombbal, így bekapcsolás és rezgés után nem látszik semmi a képernyőn, de attól még működik minden.

2011. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, az oké, h be- és kikapcsoláskor rezeg, csak miután több perce be volt kapcsolva, akkor kezdett el rezegni. Most utánanéztem, és ha tisztító üzemmódba rakja az ember, akkor a rezgés hosszabb ideig tart, majd leáll magától és kikapcsol. Eddig stimmel is, viszont én nem indítottam el ilyet, az tuti.. Magától is elindulna, ha túl sok benne a por?
2011. dec. 17. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!