Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megkaptam életem első Pioneer...

Megkaptam életem első Pioneer Cdj 200 as lemezjáttszóit. Kérdéd CUE-val kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hogyan csináljam ez így jó beteszem a lemezt a joggak mondjuk belehajtok 15 mp-ig nyomok egy playt utána egy loop in-t majd nyomogatom a CUE-t amíg úgy nem hallom együtt hogy együtt van, majd kiengedem a loop-ot és elkezdem felhúzni a zenét + fetekerni a potikat?
2011. dec. 26. 19:22
 1/5 A kérdező kommentje:
* joggal
2011. dec. 26. 19:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, ja. Tudod te.
2011. dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

szerintem ne loop-al illessz bár nem írtad milyen stílust próbálgatsz, mivel nem tudsz pontos loop-ot csinálni és szét fog csúszni folyton. Még a cdj 800-as is kicsit szétnyomja a loop-ot nem század pontos és egy 20mp után elmászkál.

Kezdjed valami tüccögős pattogós zenével amik hasonlóak, ott ráérzel az illesztésre illetve meghallod mikor csúszik el valami ezt akár hónapokig gyakorolnod kell.

Később térj át más stíluskora ahol kontraütemek vannak, esetleg lassabb mert elsőre nehéz lehet

2011. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
house/ poular stílusban utazok de ezek olyan zenék ahol van intro outro pl elején egy fél perc egy perc csak tuc tuc meg a végén is, 125-130as BPM-en, és virtual dj vel kezdtem aztán azt összekötöttem keverővel most pedig már keverőről meg cd játtszókról dolgozoktehát ha mondjuk nem loopolok hanem pl 30mp-nál mindig ütök egy cue-t miközben megy a zenee és ha pontos azután loop-olok mert olyaan ismerősöm is van aki egyátalán nem is loop-ol
2011. dec. 26. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nekem sajna csak virtual dj van,de én nem szoktam loop-al kezdeni a zenét.

az intro és az outro épp ezért van,hogy a fel és lekeverést elősegítse.

a legelső ütemet fogd be cue-val és kész.(sztem ez magától meg is történik)

ha ez megvan beállítod a tempo-t a BPM kijelzővel+finomítassz rajta a fülessel és ennyi.

ezután már csak a taktusnak megfelelő pillanatban el kell indítanod és ugye felerősíteni.

én loopolni csak akkor szoktam ha túl kicsi egy track outro-ja és a következő zene még nem kezdődött be rendesen :)

2012. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!