Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Rádughatok kettő egyenként 4...

Rádughatok kettő egyenként 4 ohmos hangfalat az erősítőmre/mélynyomómra?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van nekem egy Fujitsu-Siemens DS2100M 2.1 hangfalszettem.


Link: [link]


Szereztem 2 db egyenként 4 ohmos hangfalat, és arra gondoltam hogy kicserélném a 2 kicsi hangszót ezekre. Úgy hallottam hogy ha az ohmok nagysága megegyezik akkor ráköthetem gond nélkül. A két gyári kicsi hangszóró adatai: külön-külön 4 ohm 2,5w 250 hz- 20 khz. A kettő hangfalról amikre kiakarnám cserélni a kicsiket csak annyit tudok hogy mindkettő hátuljára rá van írva hogy Impedanz: 4 ohm. Illetve még látszik az elejükön hogy 2 -2 hangszóró bennük. Egy kisebb és egy nagyobb.

Szerintetek rákössem? Hosszútávon nem teszi tönkre a mélynyomót?

Kép egy-egy nagy és kicsi hangfalról:

[link]


2011. dec. 27. 04:44
 1/3 anonim ***** válasza:
ha a nagyobb hangfalakban nincs erősítő, akkor rá lehet kötni közvetlenül.
2011. dec. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nincs bennük erősítő, úgyhogy akkor rákötöm. Talán nem lesz baja a mélynyomónak.
2011. dec. 27. 16:05
 3/3 anonim válasza:
a 4 ohm-os erősítőre gond nélkül ráköthetsz 4 ohm-os hangfalakat.
2012. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!