Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Magyarországon milyen felbontá...

Magyarországon milyen felbontáson adják a HD csatornákat?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy csak 720p, a sávszélesség hiánya miatt! Max 1080i, DE állitólag nincs egyáltalán seholse 1080p! A nagy méret miatt! igaz ez? köszi a válaszokat! :)
2011. dec. 30. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is tisztázzuk azt hogy HD felbontásról 720p-ig beszélünk, 1080p már a fullHD kategória.

Ma magyarországon minden szolgáltató normál HD felbontásban sugározza a HD-s adásokat (1280x720p).

FullHD(1920x1080p) adásokat még külföldön is csak kísérleti jelleggel sugároznak .

FullHD jellel széles körben jelenleg Blu-ray lejátszónál és játékkonzoloknál találkozhatsz.Ha e kettő eszközöd nincs akkor például tökéletesen felesleges venned fullHD-s tv-t mert sima HD jellel rosszabb képminőséget kapsz!

2011. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
utobbira rájöttem :D DE azért vettünk HD-s készüléket mert a régi tv-nk elromlott! ami crt(képcsőves volt!!!) Manapság meg ha Tv-t akar venni az ember csak HD-s van! szóval nincs választási lehetőség! Kicsit hátrébb kell ülni és máris szebb a sims "SD" adás is:)
2011. dec. 30. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Ühmm! Még mindig kevered a fogalmakat és szerintem abszolút nem érted a dolgokat.

Nem csak HD-s tv kapható hanem fullHD-s is(de sajnos főleg ez).Tehát nem mindegy melyiket vetted.

Ugyanis a digitális kínálatban mint írtam csak sima HD felbontásba megy a műsor-ez fullHD tv vel iszonyú is lehet.

SD-felbontás pedig még sima HD tv-vel is borzasztó-az a régi crt tv-k világa.

2011. dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

jelenleg egy 82 centis fullHD LG TV-nk van és SD adást nézünk!(upc direct müholdas (digitális->bár ez más nem is lehet)tányéros adás) és szerintem türhető főleg a 16:9-re átállás óta! (lealább már nem ducik az emberkék,illetve nincs fekete csik oldalt)


Ezért fontolgatjuk a HD-t hátha még szebb lenne a látvány!


Nem tudom mit nem értek! :D Én ugy gondolom hogy mindennel tisztában vagyok csak azzal nem voltam hogy pontosan milyen felbontáson is adják a HD-t! Ezért kérdeztem hogy 720p vagy 1080i esetleg 1080p! Ennyi... Köszönöm a válaszod!

2011. dec. 31. 13:13
 5/5 A kérdező kommentje:
*A HD csatornákat M.o.-on!
2011. dec. 31. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!