PS3-mon, hogy lehet teljes képernyőn filmet nézni?

Figyelt kérdés
Egy szélesvásznú filmet a közepére tesz be egy vékony csíkba alul és felül meg vastag fekete vonal, de ha pendriveról nézem akkor egész képernyős, meg ami a monitoron egész képernyős az ott szélesvásznú.
2012. jan. 1. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:

CRT tv-d van, és azon akarsz HD filmet nézni, vagy HD tv-d van és azon akarsz SD filmet nézni?


Ha ezek közül bármelyik is, akkor "veszteség" nélkül sehogy se lesz teljes képernyőn, csak ha a fél kép kilóg a vászonból.


Ha CRT-n akarsz SD felbontásút nézni vagy HD tv-n HD felbontást akkor hirtelen nem tudom mi lehet a baj.

2012. jan. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Full HD-s TV és aranyozott HDMI kábellel van össze kötve a PS3-mal, szerintem a TV-vel van a baj mert most jobban megnéztem és pendriveról teljes képernyőre teszi a filmet, de így sem jó, mert így hosszúkásak lesznek, szóval felülre meg alulra ki kéne tennie a fekete csíkot, a képarány 16:9. Amikor PS3-ról indítom el a filmet akkor meg nagyon keskeny lesz, és ha zoom 1-re állítom akkor lesz megfelelő méretű, de akkor meg nincs meg az oldala. A játékot széles vásznon viszi, de most jobban belegondolva lehet, hogy egész képernyőn kellene vinnie.
2012. jan. 1. 17:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Na ez nehéz kérdés.

Pontosan nem tudod a film felbontását?

Bár nem tudom, hogy abból mit fogok megtudni.


De nemsokára google-zök egyet, hogy ez mitől lehet.

2012. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1280*528, Ez valami hiba? Mert pénteken vettem a TV-t szóval szerintem cserélnék.
2012. jan. 1. 17:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez az 1280*528 minden, csak nem 16:9.


Szedj le egy igazi HD filmet, 1280x720 vagy 1920x1080 felbontásút (ha nem akarsz ezért gigákat letölteni akkor csak a sample fájlt, az 50 mega sincs), akkor már nem lesz semmilyen csík.

2012. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az összes Blu-ray film ilyen felbontásban van és mindegyikre az van írva, hogy HD. A monitor meg a másik TV tökéletesen viszi is őket.
2012. jan. 1. 17:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Kicsit jobban utánajártam, ez azért van, mert a rendezők balf.szok röviden.


Kis magyarázat:

egy rendező dönti el, hogy a filmet milyen képarányban akarja forgatni, az 1.78:1 (16:9) töltené ki teljesen a képernyőt, de valamiért nem ez a legelterjedtebb, hanem 1.85:1 meg hasonló, és így mindig van fekete csík alul-felül.


Teljes "cikk":

[link]



Ha nagyon zavar akkor ne blu-rayt szedj le, hanem "csak" sima 720p/1080p HD-t.

2012. jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De ez nem simán csak a fekete csík ami szinte mindegyik filmnél és műsornál ott van a TV-ben, ezt úgy képzeld el, hogy a két csík nagyobb mint a film, szóval csak középen egy vékony csíkban megy. Amikor meg pendriveról indítom el a filmet akkor meg egyáltalán nincs fekete csík így megnyúlik a kép. Holnap rákötöm a PS3-at a másik TV-re, hogy ott milyen, de szerintem ezzel a TV-vel lesz a baj. Amúgy erről a TV-ről van szó: [link]
2012. jan. 1. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a tv-vel lenne a baj, habár nem valami nagy márka.


Így látatlanba én már nem tudok segíteni, de menj fel itt a fórumba:

[link]

2012. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tényleg nem a TV-vel van a baj a másik TV-n is ugyan így adta le. Köszi a segítséget.
2012. jan. 2. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!