Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki kioktatna hangosítás...

Valaki kioktatna hangosítás technikával kapcsolatban? Érdekelne mi kell pontosan mit mihez kell csatlakoztatni? Folyt lent

Figyelt kérdés
Tehát én énekes vagyok, nagyjából vágom hogy hogy mennek a dolgok, de én sosem raktam össze úgymond a rendszert, az ok volt hogy a keverőbe mit hova dugdozzak... Tehát érdekelne hogy meg tudom-e úgy oldani házi hangosítást, hogy keverő két hangfal, mikrofon, avagy kell még végfok vagy mi a szösz vagy plusz erősítő valami? Tényleg nem értek hozzá :D azt tudom hogy mikrofon, keverő, hangfal és ok... de általában a hangfal és a keverő között van még valami, vagy keverőerősítő kell és abba tudom kötni a hangfalakat. Nos várom a válaszokat, és nagyon hálás vagyok érte! Jobb lenne itthon kis próbatermet kialakítanom ha csak dalolgatok, és nem járkálni próbaterembe...
2012. jan. 2. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Végfok akkor kell ha a hangfalakat nem lehet bedugni a konnektorba.


Két fajta hangfal van:

- aktív

- passzív


Az aktív hangfalat be lehet dugni a konnektorba, a passzívat nem. Az aktív az tartalmaz beépített "végfokozatot", a passzív az nem.

Viszont a passzív hangfalak általában jobb minőségűek, csak hozzájuk kell külön végfokozatot venni.


Néha a mixerben is van végfokozat.


Már megvannak az eszközök, vagy csak tervezed megvenni?

2012. jan. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyelőre tervezem, még nincs meg, persze ha tudom össz mi kell hozzá, akkor már tudok játszani mi mennyibe kerül... vannak ismerőseim, de őket ilyen kérdéssel inkább nem zaklatnám :D
2012. jan. 2. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább azt döntsd el először, hogy mennyi pénzt szánsz rá. Az audio eszközök árának a határa a csillagos ég. De ha csak otthon akarsz karaoke-zni, akkor elég olcsóbb eszközöket venni.
2012. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább itthonra, jelenleg nincs együttesem se, így nagy túlzásokba nem mennék. Persze mondhatnám hogy veszek egy szar "izét" amin van egy mikrofon bemenet és szól... de azért örülnék ha normálisan szólna, és nem jack-es kábellel működő mikrofonra működne, hanem XLR/XLR-esre... Végül is a cél, hogy ne kelljen már itthonról ellépnem azért, mert gyakorolni akarok, hogy ne menjek ki a formából, hangosítással más, és jobb, mint anélkül. Azért is egy olcsóbb de kellően JÓ! felszerelést néznék, mert tapasztalatom alapján fellépéseken mindig van kvajó hangosítás cucc, max akkor nem lenne, ha egy kisebb klubban kávézóban saját koncertet szerveznék...
2012. jan. 4. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy keverőerősítőt:

[link]


És hozzá XLR-es mikrofont és passzív hangfalakat.


Ha jól sejtem, akkor 100 ezer alatt akarod összerakni, és viszonylag minőségit. Abból a listából (amit linkeltem) kerüld a Behringer termékeit, ők olcsók, de nagyon rossz a termékeik minősége.

2012. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha stage-es éneklés gyakorlásához kell, akkor inkább dinamikus mikrofont vegyél.


Kondenzátoros mikrofont csak akkor vegyél, ha van a keverőerősítőben, amit vettél, olyan előfok, aminek van "fantomtáp"-ja. Vagyis támogatja a kondis mikrofonokat. De szerintem jobb ha erősítéshez dinamikus mikrofont veszel, mert az kevésbé gerjed. (kondis mikrofon inkább studió felvételhez kell)

2012. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Uhh köszönöm a válaszokat!!! Hasznosak voltak, így már el tudom kezdeni, és több fogalmam van a dolgokról!
2012. jan. 5. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!