Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Jó ez a kapcsolás? Rendesen...

Gdbillie kérdése:

Jó ez a kapcsolás? Rendesen működik ha én ezt megépítem?

Figyelt kérdés
Csinálni szeretnék egy csöves erősítőt. Találtam is hozzá egy kapcsolást ami nem tűnik túl nehéznek, viszont nem tudom hogy jó-e. Ebben szeretnék segítséget kérni. link: [link]
2012. jan. 21. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Jaja , nem tűnik nehéznek. Nem tudom figyelted, hogy a hangszórók illesztése hogyan történik: csatoló transzformátorral. Nagyon felületes és távoli ismereteim vannak a csöves erősítőket illetően ( pici harmónikus torzítás, nagy rácsfeszültség még rémlik a távoli múlt homályából ) de a jó minőségű csatoló transzformátor megmaradt bennem.

Ha nagy tekercselőművész vagy akkor hajrá. Olyan helyről hallottam már ahol hálózati trafót tekercselnek, de a csatoló cuccok picit más felépítésűek - bár én nem értek hozzá.

2012. jan. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az illesztőtrafót se nehezebb tekerni, mint a hálózatit. Nem kell ijesztgetni senkit!Mindenki ettől van betojva sajnos, mert fogalmuk sincs róla hogyan kell csinálni. Megmondom: kézzel és nem géppel összevissza ahogy puffan.Tehát így kell: dos-os trafóméretező programmal, vagy fejben EI vasra, sorokat egytől egyig szilikonos sütőpapírral szigetelni, szekunder tömböket trafópapírral elszigetelni és nem túl gerjeszteni az egészet. Primert hasonlóan a hálózatihoz csak 20-30Hz alapon(nem 50Hz!), vasminőséggel pedig vegyük kissé vissza az eredetitől, ne gerjesszük túl mert torzítani fog. Tehát sok primer menet kell!(a lusták itt bas.zák el és azt gondolják rosszul tekerték). A szekunder lehet soros, párhuzamos de ez utóbbi legyen pontos menetszámú mert tompa lesz a hang és leéghet. A bsselektronikáról pedig ne építs, legalábbis ezt ne, már látom a rajzból szegény végcsövet! Párhuzamosan kötni SE pentódát?! PP-be ok, de ott is gáz ha rosszul van belőve a bias. Köcsög aki építette ez a véleményem erről a rajzról!Ezért nem dobozolta be ennyi idő után se.
2014. máj. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy egyenárammal van fűtve, sima előtét nélküli közepelt váltó helyett minden cső..., tele vackokkal szűrőkondival barmolva, nem hiszem el!! [link]

de azt már végképp nem és már az anyukáját is emlegetem, csókolom a kezét hogy hogy lehet annyi esze a fiának hogy a folytótekercset körbepakolja előfokcsövekkel, mint az oviba a homokozóba a duci bélát, mert olyan jól néz ki!!!! Jó hogy brummos mindenkinek bas.za meg.

2014. máj. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!