Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi típusú (képcsöves), vagy...

Rowena kérdése:

Régi típusú (képcsöves), vagy LCD, ill. plazma TV-t vegyek?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy az LCD, és Plazma TV-ket nem tudják, vagy csak nagyon drágán tudják javítani. Ezért javasolták, hogy régi fajta (képcsöves-diódás) TV-t vegyek, mert annak javíttatását olcsóbban megúszom. Mi a véleményetek?

És vajon az új fajta TV-k vannak olyan strapabírók, mint a régi, óriási TV-k? És mi alapján válasszak?



2012. jan. 27. 20:08
1 2
 1/17 anonim válasza:
Szerintem vannak olyan strapabírók, persze egy 1,5 m átmérőjüt ha megdobsz labdával lehet ha leesik mígy egy képcsöves nem.. Mi egy LED tv-t vettünk, és megvagyunk elégedve vele. Szerintem nem érdemes régit venni.
2012. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egy biztos: plazmát soha! Hamar tönkremegy és kuka. Én, ha most vennék, akkor ledest vagy lcd-t vennék.
2012. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
igen, a ledes a legjobb. karácsonyra vettünk egyet, egyelőre maximális az elégedettség
2012. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igénytől függ. Nekem például már kb. 15 éve van egy képcsöves, semmi baja, gyönyörű képe van. Elnyűhetetlenek, ha egy kicsit vigyázunk rá. Csak hát 55cm-es, ezért mondtam, hogy igénytől függ, de a nagyobbak is olcsóbbak, mint a ledesek. Viszont több helyet foglalnak, ez is igaz.
2012. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Szerintetek érdemes egyántalán még régi típusú TV-t venni? Vajon meddig lesz még alkatrész kapható hozzájuk?
2012. jan. 27. 20:38
 6/17 anonim ***** válasza:
a kérdésedre válaszolva: nem érdemes, ugyanis a mai képcsöves tévékbe is már olyan alkatrészek kerülnek, amelyek nem beszerezhetők kis mennyiségben.
2012. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
egy jól összerakott LCD vagy LED pedig legalább addig él, mint egy képcső. Leggyakrabban a háttérvilágítás szokott tönkremenni, ennek cseréje nem túl drága. Míg a képcsőben az elhasználódott elektronágyút, vagy neadjisten fűtőszálat hogyan cseréled ki? :)
2012. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Tavaly katódsugarast vettem, még 10 évet kibír.

Alkatrész is van ha nem gagyi márkát veszel.

A régi is CRT 6 éves, elromlott a tápja, 300 forint volt bele az IC.

2012. jan. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Míg a képcsőben az elhasználódott elektronágyút, vagy neadjisten fűtőszálat hogyan cseréled ki?"


Még soha nem hallottam olyat, hogy az elektronágyúval lett volna gond. 50 esetből 49-szer az elektronika makkan meg. De ahogy írtam, nekem 15 éve semmi gond. (kopp-kopp :))

2012. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 homo ludensz ***** válasza:
Bocsi. de ez olyan mintha azt kérdeznéd hogy vitorlás hajót vagy gőzöst vegyek. Ma már (szerencsére) nem olyan árban van egy sima LCD-tv. hogy kis nekifutással ne lehetne megvenni és nem vesz hetente tv.-t az ember,s az sem mindegy hogy milyen tv. vagy monitor előtt üldögélsz. A régebbi "hagyományos" tv.-k és monitorok képcsövei eléggé sok káros sugárzást bocsátottak ki,viszont ezzel nem dicsekedtek a gyártók.
2012. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!