EDIFIER R1900T II. Studio Speaker 2. 0 vagy EDIFIER R2000T Studio Speaker 2. 0?

Figyelt kérdés
Tudnátok tanácsot adni, hogy melyik jobb? Vagy érdemes-e a másodikat külföldről megrendelni és onnan milyen tapasztalatok vannak szállítás terén?
2012. jan. 31. 18:26
 1/4 anonim válasza:
100%

Ugye 2.0-ban gondolkodsz az ilyeneket elsősorban zenére jók. R1900T tulajként állíthatom R2000T akkor lehet pálya, ha kevésnek találod a 1900-as mélyeit. R2000T nem feltétlen fog tisztábban szólni max. dinamikusabb lesz. Vásárlás előtt mindenképpen hallgasd meg a kiszemeltet és lehetőleg azokból a zenékből vigyél egy demót magaddal amiket hallgatsz. MP3 ilyenkor felejtő CD minőség alapkövetelmény, hogy Flac vagy korong az mindegy, ha van forrás amiről meg lehet hallgatni. Én jelenleg a cserén gondolkodom sajna egyre több olyan zenét hallgatok amiben kevésnek találom a mélyet. Zömében könnyű zenét hallgatok esetleg filmzenék.

Szóval a kérdésed, hogy melyik a jobb erre így nem lehet válaszolni mivel az igényeidet nem ismerem. Sajna az Edifier 2.0-ás itthon kapható hangfalai (1600 és 1900)jelenlegi kb. 25-30k hufos áraikkal kezdik azt a szintet elérni árban, ami a következő kategóriát jelenti (ez kb. a 40k huf) régi kb 20k huf körüli árukon ketegoriában az 1600 és az 1900-as Best Buy volt. 1600-asnak állítólag picit teltebb a mélye ha ki tudsz egyet fogni használtba szerintem mindenképpen vedd meg kb 18-20 körül mehet ha vki megválna tőlük, de ha javul a dollár-forint árfolyam lehet még olcsóbban juthatsz hozzá.

Külföldről rendelni szoktam, de csak közvetve. Newegg egy megbízható webshop (memóriát rendeltem már innen) a probléma a szállítással lesz ugye az kb sejthető hogy az ember nem akar hónapokat várni így a légi posta jöhet szinte csak szóba, de elég nagy cumó lévén az árához képest elég nagy szállítási költségre számíthatsz ha mondjuk egy R2000T mellett döntesz. Itt nem a súly hanem a dobozméret a mérvadó. környező országokból való rendelgetéssel nincsen tapasztalatom, de mondjuk egy Szlovákiából történő rendelés esetén lehet jól jönnél ki a probléma az, hogy nem tudom az R2000T egyáltalán az Európai piacon jelen van-e.


Remélem valamit segítettem: Norbi

2012. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Norbi!


Nagyon szépen köszönöm a válaszod! 1900-as jelenleg 28.ezer forint, van egy másik amit lakótársam használ az 40ropi lenne.

2012. márc. 7. 21:21
 3/4 anonim válasza:

...amit lakótársad használ az mi lenne?? Mert 40k hufért már elég jókat kapni pl. a Swans D1080 MKII állítólag zenére kiváló és az ATC Trade-nél le van értékelve pont ennyire úgy, hogy ennyiért egy magasabb kategóriájú hangfalat kapsz és még meghallgatni is megtudod:) Szal kellene tudni, hogy 40ért újba használja a lakótársad vagy annyiért vette használtan? Mert ki lehet fogni 80-100k hufos aktív monitorokat is ennyiért esetleg komponens hi-fi is pálya már simán de ahhoz kell pluszba egy sztereó erölködő (én tartok most itt hogy ez lesz nekem a kövi lépcső:D) de a Best Buy-okkal mindig is jól jársz csak el kell dönteni, hogy mire használod elsősorban és ahhoz meg a pénztárcádhoz mérten választani ja és persze mielőtt döntesz mindenképpen hallgasd meg. Ajánlott olvasmányok avx.hu fóruma és a prohardver "2.0/2.1 hangfalat,de melyiket" topicja. Kellemes olvasást és zenehallgatást kívánok.


Norbi

2012. márc. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, neki pont a Swans D1080MKII van és ennyiért rendelte újonnan... :)
2012. márc. 8. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!