Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy tudnám átépíteni a...

Hogy tudnám átépíteni a hangfalam? Hangfalat szeretnék építeni de még annyira nem értek hozzá szóval gondoltam próbálok itt segítséget kérni.

Figyelt kérdés

Következő lenne a dolog, Van egy pár videoton dc 2550A hangfalam amiben sajnos már szétmentek a hangsugárzók (Elrohadtak a peremek a közép és mély hangszórókon).

Arra gondoltam hogy a benne lévő hangszórókat kiszedem plusz a hangváltót is hogy csak a doboz maradjon és teljesen átépítem.

Szóval az érdekelne hogy veszek egy 3utas hangváltót (ez csak példa) mondjuk egy 200w-ost akkor azt úgy kell értelmeznem hogy mivel 3 utas ezért a 3 hangszóró össz teljesítményének kell 200w-nak lennie?

Pl ha van egy 120as mélyem meg egy 60as közepem meg egy 20as magasam akkor ha rákötöm az erősítőre nem teszi tönkre egyik hangszórót se? (Az ohmra meg ilyenekre nem kell rátérni, azzal tisztában vagyok) a hangváltó elosztja a wattot a hangszórók között?

Meg még az érdekelne hogy milyen hangválót ajánlotok 3 utast ami azért nem is olyan drága de jó is és 100w felett van...


2012. febr. 4. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Videoton dobozba leginkább a belevaló gyári videoton hangszóró a jó. Lehet venni hozzá peremet kb 1000Ft-ért. Ne kezd el kókányolni, egyre rosszabb lesz csak. Hangváltót is felesleges cserélni, ha a benne lévő kondik nem száradtak még ki. Nem kell oda 200W-os hangváltó mivel ez összesen kb 50W-ot tud. (de azért ,hogy a másik kérdésedre is válaszoljak, egy 3utas rendszerben a legnagyobb teljesítményű a mélysugárzó, majd a közép, majd a magas. Minél kisebb a frekvencia, annál nagyobb teljesítmény kell hozzá.)
2012. febr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Amúgy erre már gondoltam hogy peremeztetem a mély sugárzókat de sokan mondták hogy az már nem lesz a régi. Most is úgy van házilag megcsinálva a pereme ilyen gumis ragasztó szalaggal. (Kicsit olyan mint a szigetelő szalag csak jobban nyúlik meg jobban tapad.) De így se képes kiadna a rendesen a mély hangot. Plusz mostanában még recsegni is elkezdett.


Igazából szeretnék egy ennél erősebb hangfalat, és gondoltam ha már vannak ezek a "ládáim" akkor nem pazarolom el hanem ezt felújítóm mert esztétikailag a láda kifogástalan állapotban van. (kivéve a hangsugárzók)

2012. febr. 5. 09:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező!


Még jó, hogy ráakadtam a kérdésedre! Eszedbe ne jusson akármi mocsok hangszórókat beletenni a Vidi dobozokba..!


Már nem azért, mert a Videoton olyan nagy érték lenne, de a kultúránk egy része! Szóval én azt javaslom, hogy keresd fel őket: [link]


Ez a cég foglalkozik videoton hangszórók pótlásával. Megbízhatóak, és nem is drágák a cuccaik.

10-12ezer forintból szerintem kijönne a felújítás tokkal-vonóval. A hangváltót meg ne babráld, attól csak rosszabbat fogsz kreálni. Első válaszolónak üzenem, hogy a régi hangfalakban fóliakondenzátorok voltak kizárólag hangváltó kondiként, szóval azok biztosan később száradnak ki, mint az unokáink :D


F22


Ha hasznos volt a válaszom, majd kérek pontot. Meg légyszíves írd meg, hogy mennyire lett frankó a végeredmény.

2012. febr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!