Van egy philips házimozi szettem és nem tudom mi mehetett ki benne többi lent?

Figyelt kérdés
típusát nem tudom mert doboza elvan súvasztva de rákötöttem egy max 300watt poweres mélnyomót és amikor 18.as hangerőn volt amikor következett volna a tuc tuc :DD bassus akkor nem az jött hanem levágta a hangot most ha bekapcsolom ki irja hogy disc és onnantol sehova ... dehaa kihúzom a csatlakozót a többi alkatrészről akkor elindul de akkor nincs hang és nem használható mi mehetett ki a hangszoró csatlakozónál ? én a végfokra tippelek de nem biztos :S
2012. febr. 6. 22:29
 1/5 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Vagy a hangszórók lettek zárlatosak, vagy a végfok figott ki.


Egy biztosan működő hangfallal kell kipróbálni.


Ha azza szól, akkor a hangfalak vannak megmurdálva, ha az ellenőrző hangfallal sem szól, akkor végfok zárlat van.


Üdv!

2012. febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha nincs rakotve a hangfal akkor se megy a hangfalak mukodnek kiprobaltam ugye irtam ha ki huzom a hazimoziba a hangszoro kimeneti.alaplapot Kkor nem fagy le a hazimozi a vegfok miatt lefagyhat hzimozi ?? Es kb mennyi kicsereltetni a vegfokot
2012. febr. 7. 18:51
 3/5 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Mivel nem tudom, hogy a házimozid analóg végfokos, vagy digitális, előbbi javíthatóbb, utóbbiban meg a FET vezérőket lehetetlen beszerezni.

Ugyanis amikor a diagnosztika eljut a végfok élesítéséig, akkor a végfok olyan működési rendellenességet (zárlat, túlterhelés) okozhat, ami a végfokot vezérlő rendszert működésképtelenné teheti, vagy valamilyen belső védelmet aktivál, amit a belső számítógép nem tud feloldani, és így végtelen ciklusba kerülve a gép kifagy.


Nagyjából ennyi.


Üdv!

2012. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
honnan lehet tudni hogy digitális vagy analog ? hol tudnám megnézni ?
2012. febr. 8. 14:24
 5/5 D.O.81 ***** válasza:

Ezt egy kicsit nehéz elmagyarázni, de meg kell nézni milyen alkatrészek vannak a hűtőbordákon. Ha típusszám szerint FET, akkor kapcsolóüzemű(digitális), ha tranzisztor, akkor analóg.


Üdv!

2012. febr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!