Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tükörreflexes fényképező...

Tükörreflexes fényképező autofókusz/manuális fókusz kérdések, kérlek sok választ (lent részletek)?

Figyelt kérdés

Kérdéseim sorban:


-Az obin lehet ugye állítani, h M és A. Ha Automatán van, akkor tényleg nem szabad zoomolni (tekerni a zoomgyűrűt)? Ha zoomolni akarok, mindig állítsam M-re? Vagy nincs köze egymáshoz a kettőnek?


-Az alábbi képeket a fényképező leírásából vettem ki:

Élőképes élességállítás:

[link]


[link]


Keresős élességállítás:

[link]


[link]

Ezekkel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ha az obi Autofókuszra van állítva, akkor szabad a különböző AF módokat állítgatni?



2012. febr. 12. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

A kettőnek nincs köze egymáshoz, ezek különböző fókuszálási módok. Mindegyiket más helyzetben lehet használni.


A: magától fókuszál.

S: egy fix pontra fókuszál egyszer, és azon marad, ezért jó mozdulatlan témához.

C: folyamatosan fókuszál a témára, követő fókusznak szokták nevezni, mert követi a mozgó témát és mindig fókuszban tartja.


M: kézi fókusz, amikor a fókuszgyűrűt tekerve te fókuszálsz.


A zoom itt más dolog, Auto és Manuál módban is zoomolhatsz, Auto mód esetén a gép állítja a fókuszt a változtatás hatására, manuálnál te kézzel.

2012. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezt látom, melyiket mikor kell használni, le van írva a leírásban.

Csak hogy ha Fókusz Módokat állítok (majd utána akár élességpontot), és AF előjelű bármit állítok (AF-S, AF-F, AF-C) azt lehet-e úgy tenni, hogy az obin a kapcsoló Automatán van?

És csak ha MF-re állítom, akkor kell M-re tenni a kapcsolót? Ezt nem értettem.


18-55-ös Nikon obim van, zoomgyűrű van rajta, fókuszgyűrűt külön nem lehet tekerni, az együtt "mozog" a zoomgyűrűvel. Vagy csak én vagyok a béna? Tehát zoomolhatok nyugodtan?

2012. febr. 12. 13:43
 3/6 A kérdező kommentje:

A 2. kérdésemre megvan a válasz: :)

Ha Autora van állítva, csak akkor mozog együtt, akkor nem is hagyja tekerni a fókuszgyűrűt, be is akad, h ne lehessen tekerni.

Ha M-re van állítva, akkor tudom tekerni.


Az zavart össze, amit erre a kérdésemre válaszoltak anno: http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorako..


"Ha automata fókuszt használsz, akkor jó. Ha manuálisan akarsz fókuszálni, akkor állítsd át, mert nem gyűrűmotoros az objektíved, és ha autó állásban tekered, leégetheted a motort."

Erre hittem azt, h nem szabad zoomolni (ezért kevertem össze), hiszen a fókuszt nem is engedi a gép Automata módban tekergetni. Nem értem akkor, ezt mire írta..

2012. febr. 12. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:

A fókuszt ne tekerd erővel, amikor AF-en van az objektív. Ahogy érezted is, ilyenkor akad a fókuszgyűrű, mert kézzel hajtod a motort, amit nem bír.


A zoomhoz a fókusznak a te szempontodból nem sok köze van, bármikor zoomolhatsz fókuszálástól függetlenül.

2012. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Olyankor nem is tudom tekerni (erővel sem), mert be van akadva. Csak a zoomgyűrűt tudom olyankor.


És ha Fókusz Módokat állítok (majd utána akár élességpontot), és AF előjelű bármit állítok (AF-S, AF-F, AF-C) azt lehet-e úgy tenni, hogy az obin a kapcsoló Automatán van?

És csak ha MF-re állítom, akkor kell M-re tenni a kapcsolót? Ezt nem értettem még.

2012. febr. 12. 16:53
 6/6 anonim válasza:
az autófókusz módot is állíthatod az autófokusz kikapcsolása NÉLKÜL.
2012. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!