Letilthatja a telenor a laptopot is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy december 1-je óta munkanélküli vagyok, viszont pénzt 1 forintot sem kapok, jelenleg is munkát keresek, viszont tavaly július körül kihoztam részletre a Dell Inspiron 15R laptopot + Mobilnetet. Az a kérdés,hogy a mobilnetet tudom,de a laptopot is letudja tiltani a telenor? Fizetési készségem van, csak nincs miből.Tudom marha voltam, tisztába vagyok vele.Egyedül élek, önkormányzati lakásba,ahol még a rezsit se nagyon tudom kifizetni, csak segítséggel.. viszont az is épp hogy.. Viszont ha felmondják a szerződést 80ezer kötbér a laptop, 40ezer a mobilnet.Lehet ilyenkor valami haladékot kérni? A lakást fizetnem kell mert nemtudok hova menni, csak az utcára, teljesen egyedül élek, egyik szülőm elhunyt sajnos balesetbe, másik szülőmnek meg 3 hitele van, így ő meg pláne nem tud segíteni.2 éves hűségnyilatkozatot irtam alá.Szóval a lényeg. Haladékot lehet-e ilyenkor kérni? Mert ha ráteszik a kötbért azt meg pláne nemtudom kifizetni, t-mobilenál volt 1 hasonló esetem, sajnos úgy tudtam kifizetni azt is,hogy édesanyám után kaptam balesetbiztosítást a banktól.Másképp esélyem nem lett volna rá :( Max úgy tudom esetleg sakkban tartani ha eladom a laptopot..De azt meg igen csak áron alul tudom eladni, viszont nemtudom ilyenkor eladhatom-e, hogy az árából kifizessem az elmaradt számlámat,és addig nem rakják behajtásra + nem mondják fel a szerződést.. Ötlet?



2012. febr. 14. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Édes istenem... És már egyszer jártál hasonlóan. Most mit mondjak??? Nem vagy százas, már bocsi...


A laptopod nem kell a telenornak, csak a pénzed. Behajtócéghez adja a tartozásodat a kötbérrel meg a jóég tudja még mikkel együtt. Mielőbb csinálj pénzt, add el amit el tudsz adni, vállalj alkalmi munkát vagy mit tudom én, de fizess nekik valahogy, nincs mese.

És a hitel szót egy életre felejtsd el. Főleg laptopra meg internetre... de minden másra is lehetőleg.

2012. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Letiltani nem tudja a szolgáltató a laptopot csak a netedet.
2012. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegyél magad mellé valakit a lakásba..
2012. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Jah biztonsági őrként dolgoztam 24 órás szolgálatokba, 1 telephelyet őriztem és marha unalmas volt, ezért vettem.Egyébként folyamatosan keresem a munkát, még beugrós állások is érdekelnek, de szolnok megyei vagyok, itt meg rettenet a lehetőség, kb 43 önéletrajzom van beadva. :) 1,5 éve már dolgoztam mikor vettem, úgy voltam vele, mostmár aránylag biztosabb a munkaviszonyom, és jól is kerestem, havi 120 ezer körül.Lesz 1 tescos meló,de az is 3 hónapra.. Addig keresnek embert.. Amit tudok megfogok ez természetes.. Mert tudom hogy csak több lesz nem kevesebb.


Második: Ok, köszi.


Harmadik: Barátnőm még tanul az a gáz, vele lakok, ő is melót keres,de édesanyja nem engedi még dolgozni, mert hogy inkább tanuljon. :)

2012. febr. 14. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondd csak... Nem volna egyszerűbb telefonálni, netán levelet írni? Ki adhat biztosabb választ, mint maga a cég?
2012. febr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!