Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi baja lehet az erősítőmnek?...

Mi baja lehet az erősítőmnek? Bekapcsolás után kb 2-3másodpercig szól, és aztán elhallgat. Kap áramot rendesen akkor is csak nem szól.

Figyelt kérdés
biztosítékokat megnéztem és egyikkel sincs gond..
2012. febr. 22. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem védelem zár le? Nem kötöttél több hangfalat rá? Impedanciájuk megfelelő?
2012. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

és ezt h tudom megnézni h a védelem zár -e le vagy sem?

volt rajta még 2hangfal,de utána is működött mikor azokat lekötöttem róla ( kb 1hétig )

2012. febr. 22. 13:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, ha nincs rákötve megfelelő terhelés, akkor a biztonság leold..
2012. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha az erősítő kezeli a 4 és 8 ohm os hangfalakat is akkor nem, viszont ha nem kezeli mind kettőt akkor előfordulhat, hogy azt a két hangfalat nem kellett volna lekötni.

Illetve az is lehet, hogy a hangfalak ellenállása csökkent (Itt a tekercsellenállásra gondolok.) és a megnövekedett terhelés miatt melegszik a végfok amire a védelem reagál és leold.

2012. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és ezzel mit tudok kezdeni ? h tudom megcsinálni? vagy ehhez szakember kellene?:)
2012. márc. 21. 18:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Szakember nem csak új hangszórók kellenek hozzá.

Ne persze ha ez a gond ha nem akkor lehet, hogy valamelyik kondo vagy a trafó néha átüt és ez vágja le a védelmet de ez kevésbé valószínű ebben az esetben tényleg kell szakember.

(Előző)

2012. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kondo=kondi szépen elírtam LOL!... :D
2012. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. márc. 24. 10:34
 9/10 anonim ***** válasza:
N.M.
2012. márc. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az én erősítőmnek is ez volt a baja. Minél hamarabb vidd el szerelőhöz mert igazából csak egy kondenzátor szarakodik benne az enyém pl. fel volt púposodva de azt hittem hogy még jó, aztán valahogy sikerült bekötnöm úgy hogy szólt 2 napig aztán az egész erősítőm szó szerint elfüstölt. Szétvágta az egész panelt benne, javíthatatlanná vált..... Szóval ment a kukába....
2013. nov. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!