Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik évben jöttek be először...

Melyik évben jöttek be először Magyarországra a digitális fényképezőgépek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, most láttam meg a kérdésedet... talán még érdekel:



[link]


1991-ben a Kodak piacra dobta a Kodak DCS 100-ast, a világ első digitális tükörreflexes fényképezőgépét, mely már az 1988-ban bevezetett JPEG formátumban készítette a felvételeket. A technika rohamos fejlődésével már csak idő kérdése volt, hogy mikor fogják a digitális gépek minőségben és elérhetőségben (árban) beérni a „hagyományos” masinákat.



[link]


A videotelefonok kifejlesztésén fáradozó AT&T Bell Laboratories a kutatások számos „melléktermékének” egyikeként 1973-ban előállította a világ első digitális fényképezőgépét, melyet az általuk kifejlesztett CCD-vel felszerelve a cég egyik partnere, a Fairchild Semiconductor hozott forgalomba még abban az évben. A számítógépek rohamos fejlődésével együtt járt a digitális fényképezőgépek gyors fejlődése is, 1986-ra a Kodak digitális gépe már egymillió megapixeles képek készítésére is alkalmas volt, azonban ezek akkoriban körülményes előhívása és magas ára miatt egészen az 1990-es évek végéig, 2000-es évek elejéig gyakorlatilag alig voltak piaci forgalomban.

2012. aug. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"egymillió megapixeles" ezt nagyon nehezen hiszem, nem inkább pixeles?
2012. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én először a 2000-es évek elején láttam digit. gépet Mo.-n, Németországban már lehet hogy 98-ban is felfedeztem..
2012. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!