Ma mi a legelterjedtebb megoldás TV műsor felvételére?

Figyelt kérdés
Mivel a VHS-t már modern fogyasztói társadalmunk úgy tünteti fel, mint valami megvetendő őskövületet, így kérdezném, hogy van-e jobb nála? (A DVD felvevőket nem ismerem, de ha az írható lemezre végérvényesen vesz fel, akkor rosszabb, mint a video, mert nem lehet törölni.) A legtöbben ma mit használnak?
2012. febr. 25. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Szinte minden műsort meg lehet nézni, vagy le lehet tölteni utólag a netről-legalábbis én ezt szoktam ha valami nagyon érdekel!
2012. febr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Több lehetőség van..

Én belenyomtam a PC-be egy TV-tuner kártyát, a kábelTV ide is be van kötve, ráadásul még egy műholdvevő jele is itt "landol", úgyhogy van választék, ha valami tetszik akkor egy kattintás és a gépre kerül az anyag, konvertálható ha kell és kiírható DVD-re...

2012. febr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gergoap ***** válasza:

Merevlemezes rögzítő. Mondjuk elég ritka még, a rokonságomban sincs senkinek és nem ismerek olyat, akinek lenne. :-(

[link]

2012. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a VHS felvevőket legjobban a merevlemezes DVD felvevőkkel lehet helyettesíteni.

Az eszköz vinyójára fel tudod venni az adást (igény esetén tudod vágni is, reklámokat törölni), időzített felvételt is tud, valamint nem kell hozzá egy számítógép és természetesen törölni is lehet az egész felvételt. Nem kell hozzá DVD, vagy VHS szalag sem, így az sem kerül plusz pénzbe. De ha egy felvett videó fontos számodra akkor azt ki tudod írni DVD lemezre.

2012. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem túl gyakori, de nem azért mert még új, inkább azért mert már kifutó konstrukcióról van szó...

Sony, Samsung talán már nem is forgalmaz új modelleket.

a jövő talán majd a TV-be épített merevlemezes felvevő lesz...

2012. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy a winchesteres rögzítő azért igen drága mulatság :( pedig az még flexibilisebben használható lenne, mint a VHS. A netes letöltés pedig azért nem mindenre igaz. (vagy csak én nem vagyok egy torrentcsászár :))
2012. febr. 25. 21:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Így van!

60e Ft körül van egy HDD-s felvevő, ami pillanatnyilag az egyetlen alternatívája a VHS magnónak. Netről letölteni pedig nem mindent lehet...

2012. febr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A'sszem maradok a VHS-nél. Nem trendi bár, de ennél jobb ár/érték arányú eszközt úgy látszik nem találtak fel.
2012. febr. 26. 09:31
 9/9 ihaszla válasza:
Én egy ADS nevű külső digitalizálót használok régóta(50000Ft volt)USB-re megy, saját programja van.Amikor átálltam a T-home műholdas vételére, olyan beltéri egységet kaptam,aminek 2 SCART-ja van. Egyik a TV-be, másik az ADS-be megy. A probléma csak az, hogy mindent 4:3 arányban rögzít, de azt megoldja az AnyVideoConverter.
2013. jún. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!