Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Subwoofer - érdemes megvenni?

Subwoofer - érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Van egy 5.1-es Pio erősítőm, hozzá Orion hs-280-asok, melyek hagyományos módon, sztereo üzemmódhoz, frontként funkcionálnak. Technics hifi cd lejátszót használok. 99%-ban zenehallgatásra használom, azért is vettem. A Pio erősítőn ki van kapcsolva a subwoofer kimenet, tehát elvileg a teljes hangfrekvenciás sávot a frontokra küldi - gondolom én. Viszont a mélyekkel sehogy sem vagyok megelégedve, holott tudom, hogy a hangdobozokban ennél sokkal több van, akár kongatni lehetne a lakást velük. Ezért arra gondoltam - ha már van lehetőség rá az erősítőn, hogy veszek, és kapcsolok hozzá egy aktív subwoofert, hogy kiegészítse a hiányzó frekvenciákat.

Viszont valahol azt olvastam, hogy a subwoofer csak akkor lép működésbe, ha a cd-n található anyag tartalmaz alacsony frekvenciás (vezérlő-) jeleket. Ezek szerint egy audio cd, vagy laptop hallgatása esetében meg sem nyikkanna a subwoofer, ergo fölösleges megvennem? De ha így van, akkor hová tűnik a hiányzó alsó frekvencia? Talán inkább az erősítőt kellene lecserélnem egy hagyományos 2.0-ás erősítőre? Vagy az 5.1-es erősítők nem is igazán alkalmasak audio célra? Aki tud, segítsen!


2012. márc. 3. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:

először is meg kellene nézni, hogy a jelenlegi összeállításban megfelelően működnek az eszközök. ha tudod, próbáld ki a hangfalakat egy másik erősítővel(!!!) is, úgy kiderülne, hogy kb merre van a gond.


minden zenei audio anyag tartalmaz alacsony frekvenciás összetevőket, így szinte bármit hallgatsz, jelen vannak a 100-200Hz alatti hangok is. laptop, cd lejátszó, minden kiadja magából a mélyeket is, bár ennek a minősége márkafüggő.


viszont ha csak zenehallgatásra kellene a cucc, akkor talán jobb választás lenne egy sztereo erősítő. az 5.1-ek leginkább házimozikra vannak kihegyezve.

2012. márc. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!