Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért melegszenek ennyire a...

Drgdf kérdése:

Miért melegszenek ennyire a video játék konzolok?

Figyelt kérdés

Pc-knél nem igazán hallottam arról, hogy ennyi baj lenne a túlmelegedéssel.

Notebook-oknál inkább de egy konzolban lenne hely elég hűtésnek.

Úgy tudom akkor van túlmelegedés ha nem elég a hűtés vagy pedig "erőlködik" a gép.

Gondolom a 2. a konzolok esetében kizárható mivel csak hozzájuk való játékok játszhatóak, nem úgy, mint Pc-knél, hogy akadozva mennek csak pl.

Miért nem csinálják meg a gyártók jól a hűtést?



2012. márc. 3. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Több oka is van.


Egyrészt törekednek az olcsó előállítási költségekre, és szart olcsóbban lehet csinálni, mint rendeset.

Másrészt Pistike így is megveszi, szóval minek erőltessék meg magukat, ha nem muszáj.

Harmadrészt vigyázni kell, nehogy túl hosszú legyen az élettartam, mert jobb üzlet, ha pár évente újat kell venni.

Negyedrészt sokan szabálytalanul tárolják, nem hagynak elég helyet a cucc mellett szellőzés céljából.

Ötödrészt azon se lepődnék meg, ha gagyi tápegységeket raknának beléjük, ami szintén túlmelegedést okoz.

Hatodrészt minden egyéb, ami most nem jut eszembe.

2012. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak a régi generációs Xbox 360-nál volt baj a hűtéssel.

PS3 mindig is stabil volt, és az X360 Slim is már jó ilyen szempontból.


Hogy miért volt baj a régi boxxal? Valamit az MS elb.szott, és ennyi.

2012. márc. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!