Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autóhifit hátsó hangszórók...

Autóhifit hátsó hangszórók nélkül?

Figyelt kérdés
Múltkor voltam egy autóhifi stúdióban, hogy mivel csak elöl van két hangszóróm, szeretnék hátra is tetetni, mivel az előző autómban volt hátul is, és így középen éreztem a zenét, amitől jobb élmény volt a zenehallgatás számomra. A hifis azt mondta, hogy hátra tilos tenni hangszórót, mivel a sztereó zenében a színpadképet rontja. Mondtam, hogy színpadképről szerintem nem érdemes autóban beszélni, mivel otthon van egy 1972-es audiofil sztereo hifim, ami tud színpadképet produkálni, de én egy autóhifitől teljesen mást várok. Motorhang és színpadkép? Vagy kell hangszóró hátra is? Milyen az igazi autóhifi?
2012. márc. 5. 14:57
 1/3 menta34 ***** válasza:

Én nem tudom milyen az igazi autóhifi, de az tény, hogy sok kocsiban van hátsó hangszóró és egyáltalán nem rossz az :) Egy autóban eleve szar a színpadkép: oldalt, közel és alacsonyan vannak a hangsugárzók, sosem lesz ideális...

Nekem van hátul is, és keverhető, hogy hátra csak mély hangok menjenek, aminek az irányát nem érzed, szerintem mindegy, a hátul ülőket viszont zavarja ha csak mély megy.

Jut eszembe, a 2.1 még jó verzió lehet, ha van egy mélyláda meg elöl két jó hangszóró, azt is gondold át.

2012. márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gergoap ***** válasza:
Jól mondta a HIFI boltos. Minőségi hangzáshoz nem teszünk hátulra hangszórót. Sokkal nehezzebb beállítani a megfelelő frekvenciákat is pl.. Hátulra csak a mélyláda kerülhet. A zenének előről kell szólnia! Higgy nekem, én is próbáltam számtalanszor, sok beállításssal!
2012. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 msebi06 ***** válasza:
Sztem sokkal jobb ha van hátul hangszóró. Nekem van mélyláda és hangszóró is hátul, és akármelyikük ki van kötve már sokkal rosszabb a hangzás. Ha elől szól csal, engem rögtön zavar az egész hogy nem hallom mindenhonnan.
2012. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!