Otthonra milyen maximum teljesítményű erősítő való amit még nem sínylik meg az ember tárcája? (villanyszámlára gondolok)

Figyelt kérdés
mi a véleményetek erről : [link]
2012. márc. 8. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:

"Max. teljesítmény: 2x800w/4ohm, 2x600w/8ohm"

Ááá, egy ilyen szecskavágóval nem érdemes kezdeni. Otthoni használatra 2x5 kilowattnál kezdődik az erősítő :)

Az áram meg kb. 50 Ft/kWh, ebből bármely általános iskolás kikalkulálhatja a várható költségeket.

2012. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 cipi8 ***** válasza:
Mindig olyan erősítőt választunk ami az adott hangfalakhoz való és nem nyúvasztja meg! Ha neked 2 db 500W-os van akkor lehet hogy neked ilyen kell! Meg nézed mekkora a hangfal teljesítménye (W) és impedanciája (Ohm) és olyat választasz ami mind a két kritériumnak megfelel!
2012. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Zoligyerek tehát azt mondod hogy ez nem olyan nagy durranás,nem terhel meg nagyon anyagilag,számoltam elvileg nem,tehát a "szecskavágó" azt jelenti hogy nem nagy erősítő?? fejtsd ki plsss
2012. márc. 9. 00:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem raktam ki az iróniaszmájlit.... Vicces, hogy otthonra 2x800 wattos erősítőt tervezel és a fogyasztásán aggódsz.
2012. márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Forko válasza:
Amúgy mire szeretnéd használni ezt az erősítőt otthon? Mekkora helységben? Én Bi-Amp bekötésnél használok 130W-ot sávonként és még az is olyan teljesítmény, hogy hangos zenehalgatásnál a hangerő max 25% - 50% között mozog. Ilyen erősítőkkel kisebb rendezvényeket szoktak hangosítani nem szobába való :) Nem beszélve az aktív ventilátoros hűtésről ami kicsi zárt helységben igen zavaró lehet.
2012. márc. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Itthonra szeretném,a szobámba,de már informálódtam,pl itt is és lejjebb vettem a teljesítményt 2x300W max - 2x150W RMS re mert tényleg nagy az 1000-es,bika hangfalakat szeretnék hozzá,néha bulikat is akarok majd csinálni.

most úgy látszik hogy Skytec pro 600 lesz belőle


a ventilátoros hűtésnek olyan hangja van mint a gépnél nem? mert gépről megy majd a zene,az elhanyagolható hang sztem...


mi a véleményetek a kisebbik fajtáról? :


[link]

2012. márc. 15. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:
1000 w os hangfaltól ledől egy normál lakás fala. Megbeszélted te ezt az anyukáddal, vagy csak nagyképűsködsz itt nekünk..
2017. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!