Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új laptopot, de nem nagyon van keretem. Úgy tervezem, hogy a mostani Acer Emachines e525 laptopomat adnám el. (szerintetek mennyiért adhatnám el, ha az egyik usb nem működik?)

A laptop, amit venni szeretnék:

Ram: min. 4gb

Processzor: 2magos min 2,valamennyi ghz, nem tudom, hogy melyik kellene AMD vagy Intel videók szerkesztééhez

Videókártya: vmi jobb, nem nagyon játékra, videók szerkesztéséhez (HD)

Kijelző: HD, min. 1366*768

Beépített hangszóró, wifi

HDD: 320-500-GB


kb. ennyi.

Ja és a kinézet is legyen vmi jó :-D


Valaki tud olcsón, kb. annyiért, amennyiért el tudnám adni a mostani gépemet?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


2012. márc. 15. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
A régi laptopod 40-60 ezret ér (nem írtad le, mi van benne), egy olyan, amilyet szeretnél, legalább 120.
2012. márc. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A régibe

ram: 1gb

proci: 2,2ghz intel celeron

kijelző: 1366*768 15,6'

hdd: 160gb

vid. kártya: nemtom :D

ja és az aksi sem bírja sokáig

2012. márc. 15. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor csak 40 ezer a reális érte.
2012. márc. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amid most van eltudod adni talán 40-ért, egy új és jó minimum 150k, 160-ért talán még jobbat kapni (i5 Sandy Bridge proci, valamilyen elmegy kategóriás GPU, Gefore GT540 talán, 4 giga RAM, stb)
2012. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Videóvágáshoz szerintem nem kell dedikált videókártya, arra elég egy 120-130 ezres laptop is, i3-mal. De ha rászánod, akkor valóban az i5-GT540 az ár-érték arány bajnok kombó (nekem is az van).
2012. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyébként nem nagyon értem a doldot, a mostani gépemmel is tudom szerkeszteni a videókat még HD-ben is. Ez a processzor dolog csak a render időn változtat nem?

Videóvágáshoz(+effekt,stb.) egyébként fontos, hogy milyen a videókártya?

2012. márc. 15. 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, a procitól gyakorlatilag a renderidő függ. A dedikált videókártya játékokhoz kell, videóvágáshoz semmi szükség rá (bár konvertálásnál jól jön).
2012. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6


De ha komolyabb munkákat csinálnál akkor már számítana a proci eléggé.

Pl. egy Avatar szintű dologhoz kellene egy nem gyenge gép.

2012. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt mindjárt gondoltam, hogy az avatarhoz nem comodor64-et használtak :)

Azt hiszem, még úgyis gyűjtenem kell, majd ha meglesz a pénz, akkor szerintem minimum egy i3-as gépet veszek :)

2012. márc. 15. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!