Egy partyfotósnak milyen objektívre lehet szüksége?

Figyelt kérdés

Sürgős kérdés mert mostanában több helyre van felkérésem és elkezdtem azon gondolkozni hogy mégis milyen felszerelésre lesz szükségem. A vaku az alap, de objektívekből, elérhető áron ( szóval nem halszem lencsére gondolok) melyik előny ha van egy partyfotósnak? :D ( Canon fényképező )

Előre is köszönöm



2012. ápr. 3. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Halszem nem kell partyra...

Alapzoom nagy fényerővel (2.8 esetleg 4)

2012. ápr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Belépő váz, kitobjektív (18-55 IS 3.5-5.6), 430EX (II) esetleg 580EX (II). Ennél többet fölösleges bulifotóra használni, csak tönkre vágod, elkoptatod őket, túl nagy összegű honoráriumra ne számíts, itthon nem divat.


Szép fényeket!

2012. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm a választ egy Canon EF 50mm f/1.8-re gondoltam az jó választás? elég jó árban van :D


A másodiknak is köszönöm. A belépő váz és a kit obi természetesen megvan, de tudom, hogy egy partyfotóstól tiszta, éles képeket várnak el a partyzók és az is akinél dolgozom. És valljuk be a kit obi nem igazán alkalmas ilyenre. Szemcsés lesz a kép stbstb.


Még várok válaszokat köszönöm :)

2012. ápr. 4. 15:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Rohadtul nem várnak el semmi minőséget, csak hogy legyen kint 300 kép a neten már hajnalban. Legalábbis Pesten.


Mellesleg a fix ötven nem rossz objektív, de kelleni fog valami nagylátó (18 mm vagy az alóli indulással), külnben nem tudsz klasszikus csoportképeket lőni.


A 17-55 f2.8 jó lenne, de drága, a 15-85 éles, de szar a fényereje, APS-C-re a legjobb ár érték arányú obi még mindig a 18-55 IS. A jó vaku, és a normális vakuzás sokkal fontosabb.

2012. ápr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18-55 Fontos neked a vaku, a vaku derítés, fontos lehet adott esetben egy másik távvezérelt vaku, (persze csak ha variálni akarod). Fix objektív azért nem jó mert 3 nál több embert már legalább 4 méterről kel fotóznod, ami baj, mert úgyis közétek mennek. 18-55 is szép képet rajzol. Csak fontos hogy az ISO-t Jól állítsd be, mindig teljesen nyitott lencsével fotózz, és mindig a leges legnagyobb zársebességgel amit a fény megenged. Pl 1/13 al, vagy alatta, semmi képp sem. Illetve Zársebességnél fordítva mondom. Szóval 1/13 nál hosszabb záridőt ne engedj meg.
2012. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Továbbá. Készülék védelme. Meglökhetnek, te is meglökhetsz másokat fotózás közben, tehát ne a legjobb géped vidd el. Eos 20D már tökéletesen megfelel. (olcsóbb rá a vaku is, így nemgáz ha letörik) Ne fotózz 10 megapixel-el. Bőven jó az 5-6 megás kép is. Legalább nem tart egy hétig feltölteni.
2012. ápr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja és igen. (bocsánat, de mindig eszembe jut valami.) Egy este 300-500 kép bele fog kerülni a gép be, így kell egy csere akkumulátor. Ennyi képnél már akár tönkre is mehet a gép. Nem árt készülni egy csere géppel.
2012. ápr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerda este voltam "terepen" és a 18-55 viszonylag jól működött, de led lámpa nélkül elég ramaty képek lettek volna. A záridőm 1/20-25 körül volt, mert különben elmosódott képek voltak. Iso 6400 (sajnos) mert így szemcsések a sötétebb képek, de nem tudtam kisebbre venni máshogy lehetetlen volt fotózni.

Canon 1100D-m van. Pont egy belépőszintű kis gép. Ennél lejjebb nem adok, inkább csak feljebb :D

Amúgy beépített vakúval sem lettek igazán jó képek. A led lámpa segített a legtöbbet.

de a 18-55-ös lencsét tuti nem partyra találták ki. Nem az igazi.. Gondolkozom egy 17-85-ön, de kicsit húzos most az ára.

de az 50mm fixet tuti megveszem megéri az árát, csak max nem partyfotózáskor használom.

2012. ápr. 6. 09:03
 9/12 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: Köszönöm szépen a választ :)
2012. ápr. 6. 09:03
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy látom nincs vakud. Én a helyedben első körben azt vennék, fontosabb lenne mint egy obi. A beépített vakuk és az ilyen "LED lámpák" semmire sem jók. Hosszú távon egy 580-as járnál jobban.
2012. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!