Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyha csatlakozókábeleket...

Hogyha csatlakozókábeleket készítenék megrendelésre, bejönne? (bővebben lent) (egy kis zsebpénz kiegészítés,14 éves vagyok)

Figyelt kérdés

Találtam egy régi Tuchel aljzatos erősítőt, de kellett egy DIN to Jack kábelt csinálnom, mert a telefonomon, gépen is szerettem volna hallgatni. Megvettem a kellékeket, elkészítettem a kábelt és olyan jól sikerült,hogy elgondolkoztam mindezen. Csinálnék egy külön mail-t, amiben leírják a specifikációkat, hogy mi-mihez, milyen hosszúságban. Lenne 4 féle alapméret: 1m/1,5m/2m/3m. Ezen felül egyedi méretben is lenne, plusz 3-500 Ft-ért. Minden megrendeléshez egyedi árajánlatot készítek, ezenfelül olyan 700-1000 Ft lenne a munkadíj, plusz a posta. A fizetés hogyan történjen? Én előreutalásra gondoltam, miután elkészült az ajánlat, elküldi előre a pénzt, hogy nehogy lemondja aztán rámrohad, vagy utánvét esetén nehogy lelépjen vele. Az lenne a legcélszerűbb, ha több megrendelés jönne be, mert a boltig metróznom kell, vagy biciklizek ha olyan kedvem van és akkor megúsznám egy jegyből, vagy tök ingyen. Ha elkészült a kábel, akkor írnék egy fényképpel dokumentált mailt, aztán feladnám postára. Személyes átvétel esetén előre jeleznie kéne, hogy hol akarja átvenni és az utazás költségét állnia még az utaláskor.

Ez mennyire életképes ötlet? Esetleg valamit máshogy csinálnátok?

Köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 4. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Életképes? Halva született.

1. a "gyakoribb" kábeleket szinte már a sarki fűszeresnél is megkapja az ember.

2. átalakító készletek, fordítók jó minőségben gyakorlatilag "mindenről mindenre" megvannak már.

3. a "nagyon speciális" cuccokra is ráhasaltak már a kínaiak, dömping-áron van minden (itthon is), legrosszabb esetben 1-2e forintért akár boltban, akár vaterán/expresszen/stb. elérhetőek

4. az emberek döntő többsége inkább fizet 500 forinttal többet, mint hogy egy "házi" készítésű cuccot vegyen.

5. Normálisabb helyeken (akár kis boltokról, akár szervizről legyen szó) mindig van valaki, aki képes (ennél jóval bonyolultabb dolgokat is) elkészíteni a vevőnek.

6. annyival nem tudsz olcsóbb lenni, hogy a fenti pontokkal versenyezni tudj (ingyen kellene adnod szinte a cuccot)

2012. ápr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát igen, igazad van.:(
2012. ápr. 5. 00:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamint azt sem árt figyelembe venni, hogy 14 évesen nem hiszem, hogy számlaképes lennél, márpedig a NAV nagyon csúnyán tud nézni, ha számla nélkül árulsz bármit is.
2012. ápr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem sorozatban árulnám/készíteném őket, hanem különböző specifikációkkal megrendelésre.
2012. ápr. 5. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a NAV-nak tökmindegy. Elég ha egy darabot eladsz számla nélkül, ha a vevő történetesen NAV ellenőr, vagy csak egy rosszakaród feldob, akkor a szüleid készülhetnek egy igen kiadós büntetésre.
2012. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2012. ápr. 5. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!