Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen szűrővel vagy technikáv...

Milyen szűrővel vagy technikával tehetném rendesen kékké, kicsit sötétebbé az eget a DSLR gépemen videómódban? Folyton kiég és fehér az égbolt.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 8. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Lineáris polár szűrő.
2012. ápr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
DSLR-re nem cirkulárist érdemes?
2012. ápr. 8. 08:41
 3/8 anonim ***** válasza:

"Érdemes"?

Azt teszel rá amit akarsz.

2012. ápr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én cirkulár polárral szoktam.


Mellesleg nagyon függ az időtől: amikor egybefüggő, jellegtelen felhőtakaró van az égen, abból soha nem lesz kék hatás. Dél körül is nehéz a dolog, napkelte után és napnyugta előtt pár órával lehet a legszebb képeket lőni.

2012. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Érdemes"?

Azt teszel rá amit akarsz.


Egyébként ez tök igaz.

2012. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És az is hogy napfelkelte előtt a klassz az ég, és naplement után. Napfelkelte jobb, mert több ideig kék.
2012. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A napfelkelte a meredekebb beesési szög miatt érdekes. És ha a hátad mögül süt a nap akkor sincs értelme. A vízpáráról visszavert fényt tudod kiszűrni, lineárist forgatva jobban lehet játszani, illetve egyéb nem fémes tükröződést kivenni.

Gyakorlatilag a lineárist felfoghatod egy állítható cirkulárisként.

A cirkuláris olcsóbb.

2012. ápr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget. Tegnap bevásároltam már egy cirkuláris polár szűrőt és eléggé bejött. Nagyon szép képet csinál.
2012. ápr. 9. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!