Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért fáj kevésbé a fejem az...

Miért fáj kevésbé a fejem az ANALÓG zenétől?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy ahogy digitalizálok át,és a hangkártyán átmegy a jel, a fejhallgatón lévő zene hallagtásánál megfájdult a fejem. Ezt megúntam, és közvetlen a manódeck fejhallgató kimenetére dugtam a fejhallagtót: a hang simább, tisztább lett, melegebb tónusú, már lassan két órája hallagtom rajta a zenét, DUPLA olyan (fix) hangerővel, és NEM FÁJ A FEJEM!!

Lehetséges ez amiatt , hogy az analógban nincs mintavételezési frekvencia miatt "darabosság"? Az analógpártiak táborát erősítem egyébként, mert ott a zene ÉL!



2012. ápr. 22. 16:59
 1/6 gergoap ***** válasza:
Nehéz megválaszolni, de tény, hogy az analóg sokkal jobban hallgatható. Ha átveszek CD-ről kazettára zenét, sokkal élethűbb, lágyabbak a magasak, a mélyek, hosszabb a lecsengés, élethűbb az egész.
2012. ápr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem már nincs analóg eszközöm, viszont van 96 kHz-es wavom, az hihetetlenül szól.
2012. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gepzene ***** válasza:
Én mindkét "világot" az előnyeiért szeretem, így elfogulatlan vagyok teljesen. Lehet, hogy az elfogultan hinni akarástól, lehet, hogy a hangkártya kimondottan gáz minőségétől van a fejfájdulás. Ha jó a füles és gagyi a kártya, akkor rettentő ultrahangú gerjedelmek és "minőségjavító magasemelések" lehetnek a jelenség mögött. Vagy mindig akkor jön a rossz idő! :)
2012. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet az elfogultság, de 24bites EAX minősítésű hangkártyáról egy 24/192khz-s felvételt hallgatva is hiányt érzek, mintha nem élne a zene. Pedig a fülesem se egy rossz darab, Sennheiser HD320. Erősítőről is ugyanez. Ha egy lemezt felrakok, mindjárt más, levegősebb hangzás simább basszusok, nem olyan mesterkélt.

2013. febr. 5. 21:17
 5/6 gepzene ***** válasza:
Nem szeretem ezt így orr alá dörgölni, de közben jogod van tudni, hogy vakteszteken ritkán derül ki ilyesmi. :) A konkrét esetben egy 18kHz 12dB/o analóg aluláteresztő szűrő sokat csillapítana a játékos hangkártyád rusnya magasemelésén, amit a Sennheiser szépen lő is a füledbe. Egy Emu 0404 erre a célra jobb lenne. Attól a konvertertől nyilván nem fáj a hangmérnök feje, miközben dolgozik vele.
2013. febr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mert nem hallasz sz*rul leintegrált 4szöget.
2013. jún. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!