Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LCD tv-nél naponta felbukkanó...

LCD tv-nél naponta felbukkanó pixelhiba, a szervizben mégsem találják az okát? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még nincs 1 éves a tv-m. Egy LG 32LW4500 típusú 3D LED tv. 1 hónapja jött elő a hiba kb. A kijelzőn függőlegesen a tetejétől teljesen az aljáig megjelenik néha egy fekete csík, mindig ugyanazon a ponton. Pixelhiba egyértelműen, mivel ha dvd-t nézek, vagy a gépről filmet, vagy csak simán tv-t, akkor is előjön. Az a baj, h nem állandó a hiba. Van h 10-15 percig ott van, legsűrűbben bekapcsolás után, és egyszer csak eltűnik. De van h 1 órával a bekapcsolás után jön elő. A fura az, h múltkor mikor ez a csík mutatkozott, vmiért hozzáértem a kijelzőhöz, és egyből eltűnt. Érdekes mód, azóta ha előjön, néha hozzáérek, eltűnik, de néha akkor sem.

Felhívtam az LG szervizt, el is vitték a tv-t múlt héten. 3 nap múlva visszahozták, h nem találnak benne semmi hibát. A pasi állítása szerint a 3 nap alatt 8 órákat ment a tv, de nem jött elő nekik. Most visszahozták, és megint előjön ugyanúgy néha.

Most ilyenkor mit tehetek? Elég idegesítő tud lenni:/

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. ápr. 23. 10:45
 1/1 cipi8 ***** válasza:

Szerintem ezek szart se járatták napi 8 órába sokszor ez a hiba pont hogy a működés alatt keletkező hőhatására az alkatrészek tágulnak egy picit és el is tűnik a hiba amikor már bemelegszik a TV vagy monitor.


Ez a hiba az LCD panel COF chipjeinek finom szerkezetében bekövetkező fizikai sérülés miatt keletkezik. A leggyakoribb a plexi és a ragasztott fólia közti kontaktus bizonytalanná válása. Ilyenkor nyomásra/melegítésre gyakran megjavul a hiba. A javítás igen nehézkes és aprólékos, valamint nem is biztos, lehet, hogy több kárt okozunk vele, de meg lehet próbálni.


Én a helyedben biztos kivertem volna a cirkuszt, hogy nézzék meg és szedjék széjjel és alaposan vizsgálják meg mert nem vagy hülye és nem szórakozásból adtad nekik be a TV-t! Mivel Lg szervizzel még nincs személyes tapasztalatom, de rengeteg fórumon olvastam róluk más LG termék garanciális javításaival kapcsolatban hogy eléggé hanyag, flegma módon csinálják a dolgukat és gyakran hülyének nézik az olyan embereket mint te hogy csak elő-elő forduló hibák vannak a készülékben és állítják hogy ők átnézték meg kipróbálták és jó volt.


Nekem is volt így egy magán TV-szerelővel még anno, a tv-képe el-el tűnt egy időre vagy bekapcsolás után csak 10 perc múlva jött elő. Ő elvitte átnézte két napig járatta és semmit nem talált csak a porvolt benne sok állította. Mikor vissza került hozzám két nap múlva csinálta újra a hülyeségit szóltam neki el jött elvitte taknyolt rajta valamit majd vissza hozta, most egy hétig bírta. Meguntam és nézegettem szét szedve is mire láttam hogy az antenna tunner-nál akkora forrasztási hiba van hogy még a vak is észre vette volna, ja és mondanom se kellet hogy tiszta por volt az egész belül, de ő kitakarította elvileg.


több infó a hibáddal kapcsolatosan az alábbi oldalon találsz, igaz ez monitor de a technológia ua.


[link]


a "Hiányzó egyedi sorok/oszlopok" bekezdés alatt van a te hibád leírása

2012. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!