Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A Playstation 4 tényleg ilyen...

A Playstation 4 tényleg ilyen lessz?

Figyelt kérdés

Lassan kezdenek pletykák terjedni a Sony új konzoljáról a PS4-ről.És sok helyen olvastam,hallottam hogy a PS4-en kötelező lesz a játékokat aktiválni a playastation store-ban és internet kapcsolat kell majd hogy játszani tudjunk.Kvázi ha valaki megvesz egy játékot azt eladni nem tudja mert senki más konzolján nem fog működni ha csak nem adja mellé a playastation store felhasználói nevét és jelszavát...Szóval lényegében a Sony ilyen Steam és Origin módszerrel próbálja majd a kalózkodást vissza szorítani,viszont ez azzal is jár hogy nem lehet használt játékokkal játszani más konzolon illetve más playstation accounto-on csak azon amire aktiválva lett.


Valaki esetleg tud hivatalos kijelentést linkelni amiben a Sony ezt nyilatkozza vagy ez tényleg csak "pletyka" és van rá esély hogy csak kamu?

A PS3-nál tervezett a Sony hasonlót,de végül eldobták.Lehetséges hogy a PS4-re mégis csak megcsinálják?



2012. ápr. 23. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek egyelőre pletykák, mivel néhány évig nem jön még a PS4. AZ elképzelés jó lenne, szóval nincs kizárva, hogy ezt alkalmazzák. Viszont szerintem képesek lesznek azt is feltörni, mint mindent. Csak idő kérdése.
2012. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gugu Gabor ***** válasza:
Az összes kiadó harcol a használt játék piac ellen hiszen ez nekik bevétel kiesés nem kizárt sőt valószínű hogy a sony is beáll majd a sorba.
2012. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínű igen, bár én eddig csak a Microsofttól hallottam erről, de ha az egyik bevezeti, akkor a másik is biztos.

Bár én nem örülök neki, mert a mostani játékaim nagy része használtan van van, E-bayről, direkt, hogy ne kelljen kiflashelni a boxomat.

2012. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1


Jövő karácsonyról volt szó, aztán most kiderült, hogy beakarják előzni az MS-t, és még nyár előtt érkezhet.

Persze ez még nem biztos, de az biztos, hogy nem évek kérdése.


Amúgy igaz, hogy a használt játékpiac nem jó a kiadóknak, a kiadónak így ugyanaz, mintha letöltenéd a játékot, semmit haszon sincs belőle, viszont ez túl agresszív megoldás lenne, ami a játékosoknak nem tetszene, és ezt a Sony is tudja, szóval lehet nem lesz ilyen mértékű a cucc.

Amúgy Xbox 720-nál is ugyanez a pletyka, szóval ez ad egy kis extra okot, hogy féljünk, de amíg pletyka még ne gondolkozzunk ezen, meg úgysem tehetünk semmit ez ellen, majd ha megvan a hivatalos bejelentés, akkor elég lesz majd ezen aggódni.

2012. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,minenkit felpontoztam.


Hát én sem örülnék ha így lenne mert egyrészt nem tudnék olcsón,használtan játékot beszerezni és ami már nem kell,egyszerűen nem birnám eladni.


Ez őrült gondolat szerintem hogy egy játékot megkell venni egy adathordozón,ez mellette még kötelezően net is kell hozzá és nem lehet tovább adni.


Ha a konzoloknál ráfogják kényszeríteni az embereket hogy vegyék meg a játékot újonnan,legyen net és el lehetetlenítik az értékesítést,szerintem bukás lessz.Akkor már inkább jobban megéri az Onlive.A játékokat nem kell letölteni és bármilyen eszközről elérhetjük a játékainkat,nem kell 100 ezres konzol vagy 300 ezres PC-sem hozzá.


Ha ez bekövetkezik és ezt megteszik a konzolokkal én személy szerint a következő generációra fejlesztett játékokat már Onlive fogom játszani és szerintem sokan lesznek így.Ha már egyszer net kell a játék futtatásához és kötelezően újonnan megkell venni a játékot 100k-s konzol mellett,meg kitudja milyen TV-t,(nem lennék meglepődve hogy az ideális képminsőgéhez megint TV csere kellene majd),és erre rá a játékokat tovább adni nem lehet,szerintem sokan fognak a konzolokról lemondani és talán Onlive-ot használni.Ügye onlive-ot sokan pont azért nem használnak mert nem tetszik nekik hogy a játékokhoz kötelezően net kell és hogy nincs fizikailag a tulajdonukban a játék és nem tudják eladni ha már nem kell.De ha kozolokon sem lesz már másképp szerintem elgondolkodtató hogy melyik fogja jobban megérni.


De majd kiderül,mi lessz :)

Szerintem nagyon elbaltázzák ha tényleg ilyesmit terveznek.

2012. ápr. 23. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!