Hogy lehet elérni hogy az elektromos gitár sokáig adjon hangot?

Figyelt kérdés

Megpendítem, de nem tudok semmilyen effektel elérni hogy hosszú másodpercekig adjon hangot! Totál kezdő vagyok és a guitar rig 5 programot használom. Olyan hangot szeretnék elérni mint a guns n roses estranged-ben amikor a delfineket utánoza a gitárral!

http://www.youtube.com/watch?v=tV86vHn38VI itt a videón 7:34-nél van.ezt szeretném elérni,de sehogy se megy!!



2012. ápr. 28. 10:20
 1/9 gepzene ***** válasza:
Kompresszor és nagy headroom kell hozzá, és fűszerként csőmelegség se árt.
2012. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
meg a gitártól is függ, mekkora a hangkitartása
2012. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ez 1 Samick AV3-as.igazából nem tom hogy jó vagy rossz.totál kezdő vagyok.szóval jó részt ezek amiket írtok nekem magas labda!a másik amire idő közben kíváncsi lettem hogy miért kell ennyire erősen pengetnem ahhoz hogy ezeket a hosszú hangokat elérjem?a videókon amiket nézek olyan lágynak tűnik ahogy egy szólót eljátszanak mintha csak épp hogy megpendítenék a húrt és csak szól csak szól hosszú ideig?
2012. ápr. 28. 15:18
 4/9 anonim ***** válasza:
ha digitálisan is csinálod, adj minél nagyobb gaint vagy drive-ot rá
2012. ápr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gepzene ***** válasza:
Valószínűleg az ő motyójukon nem vész az alapzajba a pianissimo, és persze sok múlhat húron és bundon, meg a szorításodon is, csak arányában nem annyi, mint a -70 dBFS környékén súgó hangkártya bemeneten...
2012. ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Shazeen válasza:
Nekem is volt hasonló problémám. Ne is várj semmit a Guitar rigtől, ha számítógépre van kötve sosem fogja azt a sustaint(hangkirartás) produkálni amit egy frankó csöves erősítő fog. A Gitárom egy Ibanez RG1570 és se a Guitar riggel,se a Line 6 POD farmmal nem tudtam elérni. Aztán havernál a VOX AC30 ason addig szólt a hang amíg le nem fogtam a húrt :) Vagy el nem engedtem.
2012. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen ez is problémám hogy ugye még kezdő vagyok szó amint elengedem a lefogást és mire átérek a következő hanghoz addig már nem szól az előző hang és lassút játszom(keresztapa) na már ott azért nem kell kapkodni és szar hogy megszakad a dolog amint elengedem a húrt a másik baj pedig az hogy nem érzékel dolgokat szóval ha lefogok egy hangot megpenditem és ha nem azonnal tolom fel a húrt akkor nem is hallani hogy csináltam valamit is.szóval vagy penditésnél feltolom rögtön vagy olyan mintha nem is csináltam volna ez szintén így van a potméteren ha hang közben tekered semmi változás de a következő hang már olyan lesz amire átállítottad!
2012. ápr. 30. 09:27
 8/9 A kérdező kommentje:
na most letőltőtem egy új progit és ezzel sokkal jobb de viszont gerjed vagy nem tom mert folyton add hangot ha nem érek hozzá a gitárhoz akkor is de viszont sikerül végre szép hosszú hangot csinálnom.ezt a gerjedést vagy alap zajt ki lehet valahogy küszöbölni?am a progi az overloud th2.nálam jobb mint a guitar grind5
2012. ápr. 30. 17:13
 9/9 gepzene ***** válasza:

Kell egy jó zajzár. Én kapásból nem tok, de van erre egy haverom:

[link]

2012. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!