Erősítő impedancia?

Figyelt kérdés
valaki tudja-e hogy az STK-439-es végfok erősítőnek mennyi az impedanciája? hangfal építéshez kéne ez az adat!

2012. máj. 3. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:

8 R


[link]

2012. máj. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kössz a gyors választ!
2012. máj. 3. 22:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is megmondhatnátok, hogy a 8 R az mifene lenne? :D
2012. máj. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értsd 8r= 8 ohm csak gondolom így könnyebb volt vagy omega szimbólumot nem tudott írni...
2012. máj. 20. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:
de még mindig nem értem, hogy a 8 ohm micsoda lenne..
2012. máj. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Az ohm az ellenállásnak (impedancia) a mértékegysége.
2012. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hú srácok egyre jobbak vagytok :D


Komolyan. Én már elég régen tanultam elektronikát, de még a távoli ködökből is egészen más rémlik fel. Ezért is kérdeztem rá.


Naszóvalkéremszépen. Egy erősítőt ( egyenáramút ) általában nagy bemeneti ellenállás ( ideális esetben végtelen ), és kis kimeneti ellenállás ( ideális esetben nulla) jellemez. Váltakozó áramú ( feszültségű ) esetben ugyanezt impedanciával jellemezzük. Mondjuk az impedancia a frekvenciától függően változik. ( Jellemzően sávközépre adják meg erősítőknél )


Olyan, hogy erősítő impedancia nem létezik. Lehetne beszélni kimeneti impedanciáról, de ehelyett a katalógusok inkább arra koncentrálnak - erősítők esetében - hogy bizonyos kimeneti kötött terhelés esetén mekkora teljesítményt képesek leadni. Ráköthetsz egy hangfrekvenciás végfokra 4,8,16 ohmos hangszórókat is, csak más lesz a leadott teljesítmény ( meg sok más jellemző is pl torzítás )

A kérdező szerintem azt akarta volna megtudni, hogy mekkora terhelést (hangszórót) lehet rákötni erre a végfokozatra - csak rosszul tette fel a kérdést.

Ha tanulmányozta volna STK-439-es áramkör adatlapját akkor azt meg tudta volna, hogy a 8 ohmos terhelés az optimális.


Nem kötözködésképpen írtam amit írtam.

2012. máj. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha tanulmányozta volna STK-439-es áramkör adatlapját akkor azt meg tudta volna, hogy a 8 ohmos terhelés az optimális."


Szerintem itt is arról volt szó, csak van aki nem tudja mi az.

2012. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!